Don't Miss
Home » Wiadomości » Gminy „Kwartetu na Przedgórzu” na VI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki w Kielcach

Gminy „Kwartetu na Przedgórzu” na VI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki w Kielcach

zdjecie_1VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki z udziałem przedstawicieli gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Kwartet na Przedgórzu” przeszły do historii.

Odbywały się one w Kielcach w dniach 11-13 kwietnia br.

Większość wystawców z Polski to Lokalne Grupy Działania, następnie samorządy oraz stowarzyszenia agroturystyczne. Przez kolejne targowe dni można było się zapoznać z ofertami skierowanymi do miłośników wypoczynku na łonie natury. Targi te to jedyna forma doświadczeń i wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami tej imprezy i zwiedzającymi. Oprócz wystawców krajowych stoiska miały także Ukraina, Gruzja, Łotwa, Malta, Mołdawia, Niemcy, Słowacja, Szwecja i Włochy.

Mamy w Polsce jeden z najwyższych wskaźników ludzi mieszkających na wsi, dlatego warto żeby samorządy bardziej zainteresowały się sprawami wsi i losem ich mieszkańców oraz pomagały rozwijać bazę turystyczną wspomagając tym samym ludzi tam mieszkających. Na różnych etapach rozwoju są LGD, jedne okrzepły i mogą sobie już radzić, natomiast inne potrzebują podpowiedzi. Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” należy do tej pierwszej grupy dlatego tez na stoisku targowym udostępniano materiały tego Stowarzyszenia bądź do niego kontakt. Ma ono już swoje miejsce na targach i jest rozpoznawalne. Materiały promocyjne trafiły „w dziesiątkę” ponieważ zwiedzających interesowały przede wszystkim mapy regionu i ścieżki rowerowe i one jako pierwsze zeszły ze stoiska. Oprócz pięknie urządzonego stoiska, strojów ludowych z zespołu „Porębianie”  z Poręby Spytkowskiej uwagę przyciągała także degustacja win z „Piwnic Antoniego”. Stoisko nasze objęte było patronatem Stowarzyszenia Agroturystycznego Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej. Zostaliśmy też zauważeni przez przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, którzy odwiedzili nasze stoisko i wręczyli drobne upominki.

Na zdjęciu nr1 stoją (od lewej): Jadwiga Kica – rodowita borzęcinianka, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Drwini; Antoni Marcinek – właściciel winnicy „Piwnice Antoniego” w Woli Lubeckiej; Klemens Góral – właściciel gospodarstwa agroturystycznego, prezes koła „Kraków  i Okolice”; Maria Karaś – właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Porębie Spytkowskiej, kierowniczka Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie”. Wszyscy są członkami koła „Kraków i Okolice” zrzeszonego w Stowarzyszeniu Agroturystycznym Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne w Krakowie.