Don't Miss
Home » Wiadomości » Ankieta / Wyborcze preferencje mieszkańców Powiatu Brzeskiego w wyborach do sejmu

Ankieta / Wyborcze preferencje mieszkańców Powiatu Brzeskiego w wyborach do sejmu

Już za niespełna 6 dni – 13 października 2019 r. odbędą się wybory parlamentarne w których oddamy głosy na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. 

Nasza redakcja zaprasza do udziału w ankiecie mającej określić wyborcze preferencje mieszkańców Powiatu Brzeskiego w nadchodzących wyborach do Sejmu RP.

Tym razem jednak prosimy o określenie swoich preferencji w stosunku do kandydatów z Powiatu Brzeskiego.

Na listach znajduje się po 8 nazwisk oraz pola na którym będzie można zaznaczyć inne preferencje wyborcze lub brak zainteresowania głosowaniem w wyborach.

W okręgu do Sejmu RP nr 15 w skład którego wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki; miasto na prawach powiatu: Tarnów wybranych zostanie 9 posłów. W wyborach do Senatu w okręgu nr 35 Tarnów obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski wybrany zostanie 1 senator. Z kolei w okręgu nr 34 Bochnia obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki, wielicki zostanie również wybrany 1 senator.

Przypominamy że ankieta ma charakter zabawy, dlatego też prosimy o nieoszukiwanie w głosowaniu (a takie przypadki w latach ubiegłych miały miejsce, niemniej wychodzi to dosyć szybko, a nikt nie chce chyba najeść się wstydu).

  [poll id=”101″]

10 komentarzy

 1. Ciekawe bo nie uwzględniliście wszystkich kandydatów z powiatu brzeskiego o ile wiem to jest jeszcze kandydatka na liście konfederacji. Ale dziennikarze opłacani przez PSL trudno zeby wiedzieli wszystko.

 2. Krzysztof Gagatek

  Dziekuje za rzetelnośc. Prosze nie silic sie na podawanie mojej kandydatury. Juz nie.
  tylko nie wiedziałem, że Czchów juz nie znajduje się na terenie powiatu brzeskiego. Natomiast miejcowośc gdzie mieszka Pani Szczurek została przyłączona do powiatu brzeskiego.

  Krzyszto Gagatek – lista Konfederacji, miejsc 17 czyli osttanie

  • Ależ dlaczego Pan się na nas obraża? Czy to nasza wina że jako jeden z niewielu komitetów nie mieliście informacji kto z jakiej Gminy/miejscowości pochodzi?

   • Maciej Góski

    na pkw.gov.pl masz Pan napisane. Za trudne widocznie żeby poszukać. A P. Szczurek nie jest z naszego powiatu mieszka w Mystkowie. Najwyższy czas żeby zakończyła swoja przygodę z parlamentem bo dobra jest tylko w przecinaniu wstęg przy każdej okazji. A jakoś osiągnieciami z pracy w Ministerstwie Zdrowia się nie chwali.

 3. Krzysztof gagatek

  Informacje o miejscu zamieszkania kandydatów zamieszczane były wcześniej w wielu publikacjach tak elektronicznych jak i gazetowych. I nie jestem z tych „obrażalskich”. Po prostu jest mi przykro tym bardziej iz Brzesko to moje rodzinne miasto i mieszkam niedaleko niego w chwili obecnej, czyli Czchowie.

 4. Krzysztof gagatek

  Hm, a nie istniałem na Waszych łamach…..

  • Szanowny Panie,
   gazeta i portal mają charakter komercyjny. Istniała możliwość zakupienia miejsca na reklamę. Innych rozwiązań nawet chyba polskie prawo nie przewiduje…

 5. Krzysztof Gagatek

  Rozumiem. Będę pamietał przy następnych wyborach. Dziękuję za informację. Pozdrawiam.