Don't Miss
Home » Wiadomości » 7 maja – Uroczysta Msza Św. Odpustowa w Szczepanowie

7 maja – Uroczysta Msza Św. Odpustowa w Szczepanowie

W Szczepanowie, miejscu urodzin św. Stanisława Biskupa i Męczennika, odbyły się 7 maja główne uroczystości odpustowe ku jego czci.

O godzinie 10.00 z Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława pod przewodnictwem Biskupa tarnowskiego ks. Wiesława Lechowicza wyruszyła do szczepanowskiej Bazyliki uroczysta procesja z Relikwiami Świętego Stanisława BM w której oprócz szczepanowskich parafian wzięli udział również pielgrzymi, księża, kanonicy kapituły tarnowskiej oraz członkowie kolegiaty sądeckiej i bocheńskiej, delegacje z relikwiami świętych i błogosławionych z terenu diecezji tarnowskiej, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego.

Ks. Biskup Lechowicz poświęcił również nową figurę Św. Stanisława, która została ustawiona na kolumnie obok Kaplicy Narodzenia.

Sumę odpustową o godz. 11.00 w Bazylice koncelebrowali pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca, Księdza Biskupa Wiesława Lechowicza, Księdza Biskupa Andrzeja Jeża oraz Księdza Biskupa seniora Władysław Bobowskiego księża z Kapituł Tarnowskiej, Kolegiaty Sądeckiej i Bocheńskiej, księża profesorowie Tarnowskiego Seminarium a także księża którzy pracowali w Szczepanowie.

Kościół katolicki w Polsce obchodzi 8 maja uroczystość św. Stanisława. Jest on głównym patronem naszego kraju, archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej.

W trakcie sobotnich uroczystości nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwali jak co roku członkowie OSP Szczepanów oraz brzeska Policja.

Odpust odbywa się pod hasłem: „Trwajmy w komunii z Bogiem, na wzór św. Stanisława”. Jak co roku szczepanowskie sanktuarium w czasie trwania odpustu odwiedziło tysiące pielgrzymów z całej Polski. Każdy dzień odpustu był wypełniony modlitwą w intencjach: osób starszych i chorych, młodzieży, rodzin, powołań kapłańskich i zakonnych. Odpust zakończy się w poniedziałek 9 maja Mszą Świętą o godz. 19.00 przy Kaplicy Narodzenia Św. Stanisława BM.

Galeria zdjęć: Procesja z relikwiami oraz uroczysta Msza Św. odpustowa – 7 maja 2011
http://www.galerie.bazylikaszczepanow.pl/2011/805/