Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 9. Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się w Krakowie 10-16 czerwca 2019 r. Startuj po nowoczesne technologie i wynalazki

9. Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się w Krakowie 10-16 czerwca 2019 r. Startuj po nowoczesne technologie i wynalazki

Na innowacyjny start nigdy nie jest za późno. Nowoczesność to innowacyjne technologie, kreatywność, wynalazczość. Każdy przedsiębiorca ma tu duże pole do popisu. Dużą rolę odgrywa tu również nauka, gdyż współpraca biznesu z instytucjami badawczo-rozwojowymi przynosi coraz konkretniejsze efekty. I o to właśnie chodzi.

10 czerwca 2019 r. rozpoczyna się w Krakowie 9. Małopolski Festiwal Innowacji – największe tego typu wydarzenie w kraju. Do 16 czerwca w różnych częściach regionu odbędzie się wiele niezwykle interesujących wydarzeń, które zainspirują przedsiębiorców do jeszcze większej aktywności.

Zrób kolejny krok

Festiwal zainauguruje konferencja – 10 czerwca o godz. 14.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 30 w Krakowie. Motywem przewodnim będzie tym razem innowacyjny start jako kolejny krok w biznesie – krok w kierunku nowych wyzwań, na który nigdy nie jest za późno, czego dowodem jest np. coraz więcej rodzimych firm podbijających globalny rynek właśnie dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych w produkcji, usługach czy handlu. To dobra okazja do korzystania z pomysłów i doświadczeń innych, zwłaszcza firm oraz jednostek badawczo-rozwojowe, które 14-15 czerwca przedstawią swoje wynalazki w Krakowie, na Placu Wielkiej Armii Napoleona (u stóp Wawelu), dzięki którym udało im się zawojować świat.

Przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą, jak nawiązać kontakt z instytucjami badawczo-rozwojowymi.

A jak to zrobić? Wystarczy udać się na Innowacyjne Safari. To bardzo cenne przedsięwzięcie wspierające małe i średnie firmy we współpracy z naukowcami. Safari to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z ich przedstawicielami. W tym roku temat dotyczy budownictwa energooszczędnego i odnawialnych źródeł energii (OZE), z uwzględnieniem biomasy i produkcji surowca. Spotkania dla przedsiębiorców z subregionu nowosądeckiego odbędą się 13 czerwca w:

* Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego,

* Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

* Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

O kolejnych spotkaniach w pozostałych subregionach będą się Państwo mogli dowiedzieć z informacji publikowanych na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl.

Dowiedz się jak najwięcej

Jak na Festiwal przystało, nie zabraknie wielu interesujących wydarzeń przygotowanych przez Partnerów, dzięki którym poznasz kulisy funkcjonowania niezwykłych firm i nietypowych miejsc, np.:

* FabLab Małopolska, Kraków, ul. Królewska 65a to warsztatownia i prototypownia, gdzie każdy może zrealizować swoje pomysły od fazy projektowania do realizacji – 12 czerwca dzień otwarty 10.00-18.00

* Spotkanie z CELem – lotnisko od kuchni, Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, Balice, 10 i 12 czerwca, 17.00-20.00

* Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Kraków, ul. Wrocławska 67a – 13 czerwca dzień otwarty, 10.00-14.00

* Aptiv, Kraków, ul. Powstańców Wlkp. 13 to najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze w branży automotive – 10 czerwca dzień otwarty, 17.00-21.30

* Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Kraków, ul. Czerwone Maki 68 – prezentacja kontrolera wygrzewania, jednego z innowacyjnych urządzeń powstających wokół synchrotronu – 10 czerwca, 10.00-14.00

Za pan brat nie tylko z robotem

Wiele ciekawych wydarzeń odbędzie się również w innych częściach Małopolski. W Chrzanowie tajniki cyfrowego świata poznają przedstawiciele wszystkich pokoleń – dzieci zaprzyjaźnią się z robotami, które same zaprogramują, a na warsztatach plastycznych pokażą własną wizję wykorzystania innowacji w codziennym życiu. Młodzież nauczy się kodowania, bowiem to przyszłościowa umiejętność w pasjonującym świecie programowania. Seniorzy mogą wreszcie przestać „bać się mychy”, by swobodnie korzystać z komputera i serfować w wirtualnej rzeczywistości.

Kto stawia pierwsze kroki w biznesie, ten korzysta z doświadczenia profesjonalistów. W Chrzanowie doświadczeni przedsiębiorcy odsłonią kulisy funkcjonowania startupów, które przeżywają w Polsce dynamiczny rozwój. Ten nowoczesny i innowacyjny trend panuje w globalnej wiosce, i wielu młodych ludzi odnosi sukcesy w tym modelu prowadzenia firmy. Warto więc wiedzieć, jak je osiągnąć.

Szczegóły dostępne są na stronie innowacyjna.malopolska.pl oraz FB i YouTube pod hasłem Innowacyjna Małopolska.

***

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.