Don't Miss
Home » Wiadomości » Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie już w surowym stanie

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie już w surowym stanie

Wyprzedzająco, w stosunku do harmonogramu określonego umową przebiegają prace związane z budową Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Wykonawca, którym jest Chemobudowa Kraków S.A. właśnie finalizuje prace związane z wykonaniem pokrycia dachowego. Projekt pn. Rozbudowa i zmiana użytkowania Domu Parafialnego na potrzeby utworzenia RCRiPS w Borzęcinie jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Wartość prac, zgodnie z umową z wykonawcą zamyka się kwotą blisko 10 milionów 500 tysięcy złotych. Termin wykonania zadania został określony na 31 sierpnia 2013 roku, a samo Centrum ruszy początkiem 2014 roku. Zatrudnienie w obiekcie znajdzie blisko 40 osób.

– Wykonawca dynamiczne realizuje prace, korzystając z niezwykle sprzyjającej w tym roku aury – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Efektem kilkumiesięcznej pracy jest czterokondygnacyjny obiekt w surowym stanie o powierzchni zabudowy 1 tysiąc 587 metrów kwadratowych oraz powierzchni użytkowej 4 tysiące 868 metrów kwadratowych. To największy tego typu obiekt w gminie Borzęcin – chwali się włodarz gminy.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie będzie działać w sektorze pomocy społecznej oraz w sektorze świadczącym usługi medyczne. Usługi te będą wykonywane w postaci usług świadczonych przez pomoc społeczną, czyli dom pomocy społecznej i ośrodek wsparcia oraz w postaci usług w zakresie ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej obejmującej lekarską opiekę rehabilitacyjną i fizjoterapię ambulatoryjną. Stworzonych zostanie 110 miejsc całodobowej opieki społecznej z zapleczem terapeutycznym i rehabilitacyjnym, co skutecznie przyczyni się do rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach całodobowej opieki społecznej.

Efektem końcowym wykonywanych prac budowlanych będą 73 pokoje z łazienkami, 3 pokoje gościnne, sanitariaty, pokoje biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia terapii zajęciowej (tj. pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, metaloplastyki, rehabilitacji – terapii grupowej, stolarskiej, plastycznej), pokoje instruktorów, sala narad i szkoleń, szatnia pielęgniarzy i wolontariuszy, pomieszczenia rehabilitacji, fizykoterapii, masażu podwodnego, kinezyterapii, masażu, świetlica, kaplica, jadalnia, kuchnia, bufet, kotłownia i garaże.

ug

Podobne artykuły
„%RELATEDPOSTS%”