Don't Miss
Home » Wiadomości » Anna Pieczarka jedynką na listach PiS w jesiennych wyborach do sejmu

Anna Pieczarka jedynką na listach PiS w jesiennych wyborach do sejmu

Podczas sobotniej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował liderów list kandydatów w 41 okręgach w całej Polsce. W Tarnowie z pierwszego miejsca wystartuje Anna Pieczarka – obecnie członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

W październiku 2018 r. w wyborach do samorządu Anna Pieczarka była rekordzistką w regionie – zdobyła ponad 72 tysiące osób. Okręg nr 15 z którego kandyduje Anna Pieczarka obejmuje powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, m. Tarnów oraz powiat wielicki. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydaci PiS zdobyli w tym okręgu 6 z 9 mandatów poselskich.

Jak informuje PAP – z poszczególnych okręgów spłynęły już propozycje pełnych list wyborczych, które będą analizowane przez komitet polityczny PiS w przyszłym tygodniu. Wybory do Parlamentu RP odbędą się na jesieni. Dokładna data tegorocznego głosowania nie jest jeszcze znana. Wybory do Sejmu i Senatu muszą się odbyć w ciągu 30 dni przed upływem kadencji parlamentu. Obecna kadencja kończy się 12 listopada 2019 roku, a więc wybory parlamentarne powinny zostać zorganizowane między 12 października a 12 listopada.

Anna Pieczarka – sylwetka 

Aktualnie członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Z wykształcenia ekonomistka. W kadencji 2014-2018 Radna Województwa Małopolskiego. Doświadczony samorządowiec, od blisko dwudziestu lat pracuje w jednostkach samorządowych. Pełniła funkcję dyrektora samorządowego Centrum Kultury, dbając o kulturalny i patriotyczny rozwój regionu, organizując znane w Małopolsce wydarzenia skierowane do wszystkich środowisk. Działała społecznie jako prezes stowarzyszenia podejmującego inicjatywy na rzecz rozwoju różnych dziedzin życia społecznego regionu. Jest inicjatorką wielu akcji charytatywnych, jak i współtwórczynią aktywizacji środowiska seniorów.

Fot. Maciej Mazur
IB / malopolskie.pl