Nie przegap
Strona główna » Sport » Awans Sokoła Borzęcin do V ligi

Awans Sokoła Borzęcin do V ligi

To był mecz zamknięcia bez istotnej ligowej wagi. Sokół Borzęcin już na kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie awans do V ligi. Piłkarze jednak nie zawiedli kibiców i zakończyli rywalizację z Koroną Niedzieliska remisem 2:2. Po 25 latach od pamiętnego awansu do „okręgówki” w 1986 roku, „piłka w Sokole” znowu wzniosła się na wyżyny. Drużyna kierowana przez Prezesa Stanisława Klisiewicza spełniła swoje aspiracje w zakresie awansu. Przed nimi jednak poważne wyzwanie potwierdzenia, że awans do V ligi nie jest dziełem przypadku. Teraz nie tylko należy potwierdzić, że miejsce w wyższej lidze „Sokołowi” się należy, ale być może pokusić się o kolejny awans. Na gościnnym obiekcie Iskry w Łękach późnym niedzielnym popołudniem rozbrzmiało zasłużone „We Are the Champions”.

Na ostatni ligowy mecz Sokoła przybyli wierni kibice z całej okolicy. Nie zabrakło mieszkańców Borzęcina, Łęk, a przede wszystkim zawodników, którzy 25 lat temu swoją determinacją, zaangażowaniem i widowiskową grą wprowadzili ówczesny Igloopol Borzęcin do rywalizacji w tarnowskiej „okręgówce”.  Na łęckim stadionie echem unosiły się wspomnienia o jakże innej  piłce sprzed ćwierćwiecza, o odmiennych uwarunkowaniach organizacyjnych, o determinacji i zapale miejscowych działaczy i piłkarzy.

W niedzielę 26 czerwca br. historia zatoczyła koło. Sokół Borzęcin zdobył po 25 latach upragniony awans do V ligi. Na 30 rozegranych spotkań borzęciński zespół wygrał  21, remisując 5 i notując zaledwie 4 porażki, przy imponującym bilansie bramkowym 88-33. Uczyniła to drużyna prowadzona przez trenera Marka Małysę i Krzysztofa Wróblewskiego, pod kierownictwem Prezesa Klubu Stanisława Klisiewicza. Tytuł ten wywalczyli występujący w sezonie 2010/2011 następujący zawodnicy Sokoła: Chmura Artur – kapitan, Ciesielski Rafał, Dziedzic Łukasz, Janicki Dorian, Jędraszczak Marcin, Kądziołka Marek, Knap Marcin, Koczwara Jacek, Mucek Mariusz, Mularz Dawid, Obłąk Mateusz, Oleksy Marcin, Płachno Robert, Płachno Grzegorz, Płachno Marek, Rędzina Marcin, Świątek Piotr, Zawada Adam, Zawada Kamil.

Pragnę przede wszystkim podziękować naszej drużynie za walkę i pot, który wylewali zawodnicy na murawie w tym sezonie. Zakładany cel został osiągnięty, jesteśmy w V lidze. Dziękuję również wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zdobycia mistrzostwa brzeskiej A klasy. Zaczęliśmy od walkowera zakończyliśmy jako Mistrzowie – mówił po meczu do zebranych na stadionie Iskry, prezes Sokoła Stanisław Klisiewicz.

Nie zabrakło również gratulacji od władz samorządowych gminy, które uczestniczyły w świętowaniu wywalczonego awansu. Na ostatni mecz i okolicznościowe spotkanie przybyli: Janusz Kwaśniak – wójt gminy Borzęcin wraz z małżonką, Tadeusz Żurek – zastępca wójta, Czesław Małek – przewodniczący Rady Gminy, Józef Kijak – przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Gminy oraz radni obecnej i poprzednich kadencji.

W słowie skierowanym do Prezesa Stanisława Klisiewicza, zawodników, działaczy klubu oraz wszystkich zebranych wójt Janusz Kwaśniak powiedział – W imieniu własnym, jak również Samorządu Gminy Borzęcin niniejszym na ręce Pana Prezesa składam Serdeczne Gratulacje dla Piłkarzy i Działaczy „Sokoła” Borzęcin z okazji Awansu Drużyny Piłkarskiej Seniorów do V ligi rozgrywek na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. To chlubne nawiązanie do Pięknych Tradycji Klubu sprzed 25 lat  pozwala sympatykom borzęcińskiej piłki nożnej wierzyć w odrodzenie tej dyscypliny sportowej, rodząc nadzieję na efektywne i widowiskowe sportowo występy „Sokoła” w wyższej lidze rozgrywek piłkarskich. Kierując słowa Podziękowania do Działaczy i Zawodników Sokoła, pragnę zwrócić uwagę na fakt, że Awans „Sokoła” Borzęcin odbył się w głównej mierze przy udziale wychowanków i zawodników związanych z klubem od wielu lat, co niniejszemu sukcesowi nadaje wymierny piłkarski i sportowy smak.

Składając życzenia sukcesów w piłkarskiej rywalizacji i kolejnych awansów, przedstawiciele samorządu zapewnili o pamięci związanej z awansem „Sokoła”, a co z tym się wiąże wyższymi potrzebami finansowymi klubu. Padły również deklaracje merytorycznego wsparcia w poszukiwaniu strategicznych sponsorów.

ug