To kolejna sportowa inicjatywa Województwa Małopolskiego skierowana do dzieci i młodzieży z regionu. Samorząd województwa właśnie zdecydował o przekazaniu 9 mln zł na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”. Dzięki temu w aż 58 miejscowościach regionu zostaną wyremontowane boiska przyszkolne. Z bezpiecznych obiektów setki uczniów będą mogły korzystać już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019.
Środki trafiły również do gmin z terenu Powiatu Brzeskiego.
1. Borzęcin 194 542 zł
2. Szczurowa 194 542 zł
3. Powiat Brzeski 106 998 zł
– Sport to zdrowie. W Małopolsce bardzo w to wierzymy, dlatego realizujemy kilka projektów sportowych, których adresatami są najmłodsi mieszkańcy naszego regionu. Od 5 lat są to turnieje piłkarskie w ramach „Wakacji z piłką nożną”, w którym tylko w ubiegłym roku wzięło udział ponad 10 tys. młodych piłkarzy. Nie zapominajmy też o programach nauki jazdy na nartach, lekcjach pływania czy rodzinnych rajdach rowerowych. Teraz dzięki projektowi „Małopolskie boiska” chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających – podkreślił Leszek Zegzda z zarządu województwa, który odpowiada m.in. za sport i dodał, że to dopiero pierwsza, pilotażowa edycja tego projektu, ale jeżeli gminy będą nadal nim zainteresowane, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłych latach go kontynuować czy objąć nim inne, nie tylko przyszkolne boiska.
„Małopolskie boiska” to projekt, jakiego – w skali całego regionu – Województwo Małopolskie jeszcze nie realizowało. W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie.
Dzięki decyzji radnych województwa na terenie 58 małopolskich gmin niebawem rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni, która teraz grozi różnego typu urazami (np. żużlowej, betonowej, asfaltowej czy z kostki brukowej). Zastąpi je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W razie potrzeby obiekty zostaną też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej.
Lista gmin, które otrzymały dotacje na remont boisk przyszkolnych (pdf) <==
—
Biuro Prasowe UMWM