Don't Miss
Home » Sport » Beniaminek pokonał Mistrza!

Beniaminek pokonał Mistrza!

Powiatowa I Liga Futsalu w Brzesku
Wymarzona inauguracja futsalowego sezonu 2011/2012 dla „Gryfa” Borzęcin, który w pierwszej kolejce pokonał aktualnego mistrza, zespół BJ Club w stosunku 4-3 sprawiając tym samym sporą sensację ! Wynik nie odzwierciedla jednak boiskowych wydarzeń, podczas których stroną dyktującą warunki był beniaminek z Borzęcina. Zgromadzeni w hali kibice byli świadkami zdecydowanej dominacji w szczególności podczas pierwszej połowy spotkania. Gryf dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał coraz groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. Wynik otworzył Rafał Ciesielski (na zdj.) pewnie lokując futsalówkę tuż przy prawym słupku, a chwilę później z podania tego samego piłkarza na 2:0 podwyższył Łukasz Dziedzic. Sunęły kolejne ataki, a bezradny BJ rzadko zatrudniał naszego bramkarza. Wynik pierwszej połowy ustalił Rafał Ciesielski pewnie wykonując przedłużony rzut karny. 3:0, to najniższy wymiar kary, gdyż w stuprocentowych sytuacjach mylili się kilkukrotnie popularny „Cieśla”, „Dziku” czy „Adaś”, który nie trafił do zupełnie pustej bramki.
Druga odsłona również mogła się podobać, tym bardziej że dołożyliśmy kolejne trafienie. Świetnie zespołową akcję wykończył Piotr Jarosz i mieliśmy już na tablicy 4:0. Brak skuteczności w dalszym ciągu nas prześladował. W słupek trafił Dziedzic, a chwilę później z rzutu karnego spudłował Ciesielski. Świetnie w bramce BJ spisywał się Szuba, który rozpoczynał ofensywne ataki drużyny i włączał się do gry jako piąty zawodnik. Końcowe pięć minut przebiegło pod dyktando mistrza i straciliśmy w tym czasie trzy gole. Pierwszy po rzucie karnym, gdzie wcześniej zagrał ręką nasz obrońca. Drugie trafienie odnotowano po zamieszaniu w polu bramkowym, a trzeci kontaktowy gol padł na 13 sekund przed końcem po szybkim zagraniu rzutu wolnego przez wspomnianego już bramkarza BJ Club, który mimo porażki swojej drużyny był najjaśniejszą postacią tego meczu. Futsal „Gryf” Borzęcin zaprezentował się bardzo dobrze jako debiutant, i już w pierwszej kolejce pokusił się o niespodziankę. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera i oby w kolejnych meczach Borzęcin zdobywał kolejne ligowe punkty. Nasza kadra ponadto była osłabiona, zresztą podobnie jak w obozie rywala. Zabrakło Dawida Klisiewicza, Dawida Mularza, Marka Kądziołki i Krystiana Białka. Liczymy, że w tygodniu dołączą już do zespołu i pomogą drużynie w kolejnych ligowych meczach.
Futsal „Gryf” Borzęcin wystąpił w składzie:  M.Mucek – R.Ciesielski, R.Płachno, Ł.Dziedzic, A.Zawada, P.Jarosz, M.Zabiegała oraz M.Knap i M. Kądziołka