Don't Miss
Home » Wiadomości » Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Serdecznie zapraszamy mieszkanki Gminy Dębno w wieku 50 – 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne, które zostaną przeprowadzone w ramach umowy NFZ 14 stycznia 2019 r. w godzinach 09.00-12.00, obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 58 767 34 44

Mammobus zostanie ustawiony na parkingu Urzędu Gminy Dębno (od strony północnej budynku).

Z badania mogą skorzystać Panie, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii. Informujemy dodatkowo, że kobiety z grupy ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra), mogą korzystać z diagnostyki co 12 miesięcy.

Specjalnie dla Pań z terenu Gminy Dębno zostaną zorganizowane dodatkowe terminy badania mammograficznego: 6 lutego, 20 lutego, 16 kwietnia, 28 maja lub 26 czerwca. Informacje szczegółowe dotyczące powyższych terminów badań zostaną podane w późniejszym czasie.

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych.  Według Krajowego Rejestru Nowotworów od początku lat 60 – tych obserwuje się w naszym kraju rosnącą zachorowalność na ten nowotwór. Wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne w 100 procentach. Zapraszamy na badania.

ug