Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Blisko 12 milionów na sieć

Blisko 12 milionów na sieć

Trwa inwestycja wodociągowania miejscowości Przyborów w gminie Borzęcin. Nakładem 3 milionów 230 tysięcy złotych realizowana jest budowa 31,5 kilometra sieci wraz z przyłączami oraz 277 przyłączy. To ostatni etap wodociągowania gminy, po realizacji którego gmina będzie w pełni zwodociągowana. Prace zakończą się za kilka miesięcy, a jesienią do odbiorców popłynie woda z sieci.

Wodociągowanie gminy Borzęcin realizowano w kilku etapach. W pierwszym etapie, w 2002 roku zakończono budowę wodociągu w Bielczy, dwa lata później w roku 2004 zwodociągowano miejscowość Jagniówka, a w roku 2006 – Łęki.

Wykonanie ostatniego etapu wodociągowania rozpoczęto w 2007 roku realizacją zadania pn. „Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Borzęcin. Budowa sieci wodociągowej oraz pompowni wraz z ich zasilaniem energetycznym dla miejscowości Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny i Waryś” i kontynuuje się w bieżącym roku wodociągowaniem Przyborowa i dobudową odcinka sieci wraz z przyłączami od szkoły w kierunku Wał Rudy w Borzęcinie Dolnym.

Ostatni etap wodociągowania gminy zamyka się wartością nakładów w wysokości 11 milionów 560 tysięcy złotych. Po zakończeniu budowy wodociągu w Przyborowie, łącznie w ostatnim etapie wykonane zostanie blisko 120 kilometrów sieci wraz z przyłączami oraz blisko 1030 przyłączy. To największa do tej pory inwestycja w gminie Borzęcin – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

Kolejnym wyzwaniem czekającym gminę jest kanalizacja. Po opracowaniu koncepcji i planowanym w bieżącym roku wyborem wariantu do realizacji, w roku 2012 rozpoczną się prace projektowe.
[rb]