Don't Miss
Home » Wiadomości » BO Małopolska 2019 – znamy listę zadań dopuszczonych do oceny!

BO Małopolska 2019 – znamy listę zadań dopuszczonych do oceny!

233 zadania zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego przeszły wstępną weryfikację. Wykaz ich tytułów publikujemy poniżej. Do końca lipca będzie wiadomo, które z nich zostały w urzędzie marszałkowskim ocenione pozytywnie, a które odrzucono.

Wśród nich znajduje się kilkanaście projektów zgłoszonych do realizacji na terenie Powiatu Brzeskiego. Być może jest ich więcej, ale niestety nie każdy projekt w swojej nazwie zawiera nazwę gminy lub powiatu w którym planowany jest do realizacji. 

Lista projektów do realizacji na terenie Powiatu Brzeskiego

Lista zadań po wstępnej weryfikacji – dopuszczonych do oceny formalno – prawnej oraz do analizy możliwości ich realizacji.

  • Obozowe Lato Piaski Drużków 2020
  • XVI Borzęckie Święto Grzyba
  • Scena historii, kultury, dziedzictwa i aktywności Gminy Dębno.
  • FutboLove Małopolskie dla subregionu tarnowskiego
  • Małopolska kocha siatkówkę – wsparcie szkółek siatkarskich z subregionu Tarnowskiego
  • My też możemy razem…po raz drugi – integracja mieszkańców Gminy Iwkowa
  • Shape U up – Brzeski Dzień Fitness z Ewą Chodakowską
  • Programujemy – warsztaty z programowania przy PSP w Jodłówce dla dzieci z powiatów bocheńskiego i brzeskiego.

W 4. edycji BO Małopolska mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę zadań – aż 239! Już wiadomo, że 233 z nich przeszły wstępną weryfikację. Teraz ich pomysły ocenią pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy sprawdzą czy uda się je wcielić w życie. Pod koniec lipca autorzy propozycji do BO Małopolska będą mogli zapoznać się z decyzją w sprawie dopuszczenia ich zadania do głosowania. Po zmianach w regulaminie BO mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli się od niej odwołać – ich protesty w sierpniu rozpatrzy specjalnie do tego powołana Rada Budżetu Obywatelskiego. Finalną pulę zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować jesienią, poznamy pod koniec sierpnia.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano do podziału aż 12 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż przed rokiem. Głosowanie odbędzie się od 9 do 30 września 2019. Wyniki poznamy w połowie października br.

Zobacz listę 233 zadań po wstępnej weryfikacji <==

Więcej informacji znajdziesz na www.bo.malopolska.pl

malopolskie.pl