Don't Miss
Home » Wiadomości » Bochnia / Prezentacja kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu i Senatu / 20 sierpnia 2019 r.

Bochnia / Prezentacja kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu i Senatu / 20 sierpnia 2019 r.

20 sierpnia 2019 r. (wtorek) przed szybem Sutoris w Bochni odbył się briefing prasowy Zjednoczonej Prawicy, podczas którego odbyła się oficjalna prezentacja kandydatów z Ziemi Bocheńskiej.

Spotkanie prowadził profesor Włodzimierz Bernacki szef tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, który w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o mandat senatora w okręgu nr 35 obejmującym Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski. Z tego okręgu wybrany zostanie 1 senator.

Poseł Bernacki w trakcie spotkania w Bochni zaprezentował  trójkę kandydatów do Sejmu. Są to osoby związane z Powiatem Bocheńskim. Na miejscu 8 na liście kandydatów znalazł się Stanisław Bukowiec obecny radny sejmiku Województwa Małopolskiego. Jest on pierwszym od kilkunastu lat przedstawicielem Bochni w sejmiku województwa Na miejscu 9 znajduje się Mariusz Zając radny Powiatu Bocheńskiego oraz prezes Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bochnia w Proszówkach. Z numerem 13 na liście startuje Celina Jacewicz przewodnicząca Rady Gminy Łapanów oraz nauczycielka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie.

– Od wielu wielu lat Bochnia nie ma posła, który by stąd pochodził. Będę się starał, podobnie jak to czynię to w Sejmiku Województwa Małopolskiego, realizować jak najlepiej zadania, potrzeby Bochni, powiatu bocheńskiego i całego regionu. Myślę, że moja funkcja, którą pełnię w sejmiku, to zrealizowane zadania inwestycyjne, to dotacje dla gmin, dla różnych organizacji pozarządowych, dla różnych podmiotów z którymi dobrze współpracuję – mam nadzieję że będzie jakimś dobrym zaczynem tego, co chcę i chciałbym robić jako poseł ziemi bocheńskiej – mówił Stanisław Bukowiec podczas prezentacji kandydatów. 

Swoje pomysły na kampanię przedstawił również drugi z obecnych na prezentacji kandydatów – Mariusz Zając.

– Stoimy przed wielką szansą. Szansą, kiedy Bochnia, mieszkańcy całego powiatu bocheńskiego w końcu mogą mieć swojego kandydata w Sejmie. Bochnia, ale wszyscy mieszkańcy tego regionu, Ziemi Bocheńskiej od bardzo wielu lat nie mają swojego reprezentanta w Warszawie. To się w końcu może zmienić. A zmieni się to, tylko wtedy kiedy wspólnie zbierzemy siły i zagłosujemy na swojego kandydata. Kandydata Prawa i Sprawiedliwości. A Prawo i Sprawiedliwość proszę Państwa to jedyne ugrupowanie, które realizuje swoje obietnice. Nie muszę powtarzać o programach 500+, społecznych, dla młodych, dla osób niepełnosprawnych, starszych. Te wszystkie obietnice zostały zrealizowane i wiele jeszcze przed nami. Trzeba o tym pamiętać, że Bochnię omijały niektóre środki finansowe przychodzące ze środków rządowych. Jeśli będziemy mieć swojego posła to się zmieni. Bochnia będzie mogła nadrobić to, co zostało utracone. Dlatego bardzo zachęcam na oddanie głosu na drużynę Prawa i Sprawiedliwości – mówił Mariusz Zając.

Celina Jacewicz z powodów zawodowych nie mogła uczestniczyć we wtorkowej prezentacji.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydaci PiS zdobyli w okręgu nr 15 sześć z dziewięciu mandatów poselskich. Wg szacunków PiS w nadchodzących wyborach może uzyskać w okręgu tarnowskim od 7 do nawet 8 mandatów poselskich.

Pełna lista kandydatów Zjednoczonej Prawicy dostępna jest w artykule:

Lista kandydatów PiS w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu nr 15 <==

Wystąpienie Mariusza Zająca – kandydata PiS w październikowych wyborach do Sejmu / Powiat Bocheński 

MARIUSZ ZAJĄC – KANDYDAT PIS W WYBORACH PARLAMENTARNYCH / POWIAT BOCHEŃSKI

Mariusz Zając – KANDYDAT PIS W WYBORACH PARLAMENTARNYCH / POWIAT BOCHEŃSKI

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 20 sierpnia 2019

IB

Fot. Maciej Mazur