Don't Miss
Home » Sport » Bogdan Gierek z tytułem Mistrza Polski

Bogdan Gierek z tytułem Mistrza Polski

W  dniach 27-28 maja 2017 r., w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walki w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, Oyama Karate oraz zawodnicy Kyokushin Tezuka  Group. Nasz region reprezentowali zawodnicy na co dzień ćwiczący Oyama Karate w Bochni oraz Brzesku. Największy sukces, tytuł Mistrza Polski w kategorii  seniorów +35 lat zdobył Bogdan Gierek,  reprezentujący mocno rozwijającą się sekcje w  Brzesku. Jest to ogromny sukces, bowiem Bogdan Gierek startował po raz pierwszy a jego kategoria była bardzo mocno obsadzona doświadczonymi zawodnikami posiadającymi tytuły mistrzowskie. Bogdan Gierek mieszka w powiecie brzeskim, jednak aby osiągnąć tak wysoki poziom ćwiczy na co dzień zarówno w  Brzesku pod okiem sensei Romana Różyńskiego (4 dan) jak i w Bochni. Nie jest to jedyny sukces naszych zawodników, trzecie miejsce w Mistrzostwach zdobył sensei Maciej Dyga w  kategorii powyżej 80 kg. Michał Rogowski zajął 4 miejsce w kategorii do 80 kg, obaj na co dzień ćwiczą w Bochni.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Już jesienią będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na Mistrzostwach Europy które odbędą się w Estonii.