Don't Miss
Home » Wiadomości » Boisko w Sterkowcu z ogrodzeniem

Boisko w Sterkowcu z ogrodzeniem

SONY DSCPo wielu latach przerwy jest szansa by boisko sportowe w Sterkowcu znów tętniło życiem. A to za sprawą budowy ogrodzenia jaką sfinansował Urząd Miejski w Brzesku. Remont boiska kosztował około 30 tysięcy złotych.

Po upadku klubu sportowego przez wiele lat boisko zarastało trawą i krzakami, z których niektóre osiągały spore rozmiary. Dodatkowo był to prawdziwy raj dla dzików, które dopełniły ostatecznie dzieła zniszczenia i regularnie dewastowały teren boiska.

Za sprawą grupy mieszkańców klub sportowy „Błękitni Sterkowiec” został reaktywowany 2 września 2012 r. Od tego momentu rozpoczęły się starania o to by zrewitalizować to miejsce. Nakładem własnej pracy i środków udało się odnowić boisko do piłki plażowej oraz wykarczować zarośnięty teren. Nieco więcej trudu i czasu kosztowała kwestia ogrodzenia boiska sportowego. Dopiero w budżecie na 2016 rok wniosek radnego Krzysztofa Bogusza znalazł akceptację radnych i zabezpieczono środki na wykonanie ogrodzenia.

– Ogrodzenie boiska sportowego to dopiero pierwszy etap. Teraz niezbędne jest stworzenie drużyny piłkarskiej. Obserwując inne kluby i ich perypetie związane z funkcjonowaniem – zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. Mamy jednak nadzieję, że boisko będzie dobrze wykorzystywane. Z rozmów jakie prowadziłem wiem, ze tym miejscem jest zainteresowany również Klub sportowy Aslan Jadowniki. Dziękuję wszystkim osobom, które życzliwie podeszły do tematu i wsparły działania zmierzające do tego by mieszkańcy Sterkowca mieli do swojej dyspozycji ogrodzone boisko sportowe – mówi Krzysztof Bogusz Radny Rady Miejskiej w Brzesku.

Przed mieszkańcami Sterkowca jednak wciąż sporo pracy. Teren samego boiska sportowego był w 2015 roku wykorzystywany jako magazyn materiałów budowlanych do budowy pobliskiej linii kolejowej i pomimo deklaracji wykonawców daleki jest doskonałości. Również budynek szatniowy wymaga wielu prac remontowych. Ale nikt nie załamuje rąk. Członkowie KS – dodaje Mateusz Iwaniec z KS Błękitni Sterkowiec.

Błękitni Sterkowiec liczą na to, że pierwsze mecze rozegrają na wiosnę 2017 roku.

sterkowiec.pl