Don't Miss
Home » Sport » Boks – srebro dla Anny Lesiewicz

Boks – srebro dla Anny Lesiewicz

11705205_1086801328027194_7197403252104251625_nOd 13 do 18 lipca 2015 r. Grudziądz był arena bokserskich zmagań w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na grudziądzkim ringu – o tytuły mistrzów Polski kadetek walczyły najlepsze polskie zawodniczki z tej grupy wiekowej. W zawodach wystartowało 161 kadetów i 80 kadetek z całej Polski. Małopolski Związek Bokserski reprezentowało 5 klubów – w tym BKB Magic Boxing Brzesko. Sporym sukcesem może pochwalić się pochodząca z Poręby Spytkowskiej Anna Lesiewicz, która wywalczyła srebrny medal, a tym samym tytuł wicemistrzyni. Anna startowała w zawodach pod opieką Edmunda Kubisiaka trenera brzeskiego klubu, a jednocześnie Prezesa Małopolskiego Związku Bokserskiego.

W ćwierćfinale Ania pokonała przez TKO w pierwszej rundzie, Patrycję Szczukowską (Wda Świecie). W półfinałach Ania wygrała na punkty 3:0 nad Różą Asanowicz (UKS Boxing Sokółka). Zwycięstwo dało jej srebrny medal i awans do finału. Ostatecznie tytuł mistrzyni w kategorii 48 kg w której walczyła Anna Lesiewicz trafił do Tatiany Pluta (Star Starachowice).

Wyjazd reprezentacji BKB Magic Boxing Brzesko na OOM Grudziądz 2015, możliwy był dzięki wsparciu Firmy K&K Recykling (Paweł Kuta oraz Leszek Kuta)