Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzesko. 18. turniej kręglarski Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Brzesko. 18. turniej kręglarski Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Po raz 18. w Brzesku został zorganizowany turniej kręglarski organizowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką. W jego otwarciu uczestniczyła przewodnicząca rady miejskiej, Maria Kądziołka, w podsumowaniu imprezy i rozdaniu pucharów wziął udział burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha.

Brzeski oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej słynie z organizacji turniejów kręglarskich, Limanowa specjalizuje się w zawodach ze strzelectwa pneumatycznego i krosów rowerowych, Myślenice zaś co roku organizuje zawody w strzelaniu goli do miniaturowych bramek. Brzeski turniej od wielu lat rozgrywany jest o puchar prezesa KK . Od 14 lat jego fundatorem jest Wiesław Jopek. Rywalizacja w tym roku była zacięta, o prymat walczyły drużyny z Limanowej i Brzeska. Pozostałe oddziały musiały uznać wyższość zawodników z Limanowej, choć reprezentacja z Krakowa też dzielnie walczyła zdobywając trzecie miejsce. Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Tomasz Latocha w towarzystwie prezesów z Krakowa i Brzeska – Wiesława Jopka i Bogdana Baranka.

Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Pośladek z Brzeska przed Wojciechem Moszyńskim z Krakowa i Tomaszem Śmierciakiem z Limanowej. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska przed Bogusławą Stanisz i Beatą Wygodą (obydwie z Limanowej). Wśród dzieci zwyciężyła Anna Wygoda, przed Natalią Wygodą i Bartłomiejem Wygodą (wszyscy z Limanowej). Najmłodszym uczestnikiem zawodów był niespełna trzyletni Kuba Nowak z Brzeska. To wnuk prezesa oddziału, Bogdana Baranka, który powiedział, że jego córka, matka Jakuba, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju w wieku sześciu lat.

Galeria zdjęć <=

brzesko.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl