Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » AKTUALIZACJA / Brzesko-autostrada A4 / Pijana kobieta wiozła dziecko. Miała aż 2 promile alkoholu! / zdjęcia

AKTUALIZACJA / Brzesko-autostrada A4 / Pijana kobieta wiozła dziecko. Miała aż 2 promile alkoholu! / zdjęcia

Aktualizacja 5.08.2019 r.

Tarnowska Policja udostępniła zdjęcia z zatrzymania samochodu. Jak się okazuje kobieta tłumaczyła się, że zaplanowała historyczną wycieczkę dla syna do Krakowa by zobaczył Wawel. Piwo z kolei miało być bezalkoholowe. Policjanci w momencie zatrzymania kobiety do kontroli na MOP Mokrzyska  zauważyli w samochodzie otwartą puszkę z piwem (co widać na zdjęciach). 

W piątek 2 sierpnia 2019 r. policjanci z tarnowskiej drogówki zatrzymali na parkingu MOP Mokrzyska nietrzeźwą kobietę, która kierowała samochodem osobowym. Kobieta okazała się dodatkowo krańcowo nieodpowiedzialna – w samochodzie jechał z nią 7 letni syn! Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

To już kolejny tego przypadek w ostatnim czasie, gdy osoba nietrzeźwa zostaje ujęta przez służby. Wczoraj informowaliśmy o udanej akcji funkcjonariuszy Straży Granicznej z Nowego Sącza, którzy przed kilkoma dniami w Jurkowie zatrzymali pijanego kierowcę busa. On również miał ponad 2 promile alkoholu.

Jak poinformował nas oficer prasowy asp. sztab. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie do zdarzenia doszło w piątek 2 sierpnia 2019 r. na autostradzie A4. Jeden z pracowników MOP Rudka, na którym kobieta zatrzymała się podczas podróży w drodze z Rzeszowa do Krakowa zauważył, że kobieta wsiadła do samochodu po wypiciu piwa. O zdarzeniu niezwłocznie została poinformowana Policja, której funkcjonariusze zatrzymali ją na MOP Mokrzyska. Kobieta usłyszy zarzuty z art. 178 Kodeksu Karnego – za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. 

Jazda pod wpływem alkoholu to jedno z najpoważniejszych przestępstw i wykroczeń, jakie można popełnić na drodze. Nie może być tutaj mowy o nieumyślności, tak, jak może się to zdarzyć w przypadku np. kolizji. Wsiadając do samochodu po alkoholu, zawsze robimy to świadomie. Rocznie ponad 100 000 pijanych kierowców jest zatrzymywanych przez Policję. Wyrazy uznania należą się dla pracownika MOP Rudka, który zareagował na zdarzenie, co pozwoliło na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwej kierującej zanim doszło do wypadku.

Jak pokazują internetowe alkomaty przeciętna kobieta aby osiągnąć poziom 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu musi wypić od 4 do 5 piw…

Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo wysoką grzywnę, utratę prawa jazdy, a nawet karę do 2 lat wiezienia. Mówi o tym art. 178 a. § 1. Kodeksu Karnego – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sąd w zależności dochodów sprawcy, może wymierzyć karę grzywny od 5 tys. do 60 tys. zł. Również niemal na pewno  orzeczony może zostać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do nawet 15 lat. 10 punktów karnych jest w tej sytuacji najmniejszym problemem sprawcy.

Zdjęcia z zatrzymania na MOP Mokrzyska <==

IB