Don't Miss
Home » Sport » Brzesko-Bocheńska drużyna na Pucharze Polski w Brazylijskim Ju Jitsu

Brzesko-Bocheńska drużyna na Pucharze Polski w Brazylijskim Ju Jitsu

bjj-iW dniu 12 listopada w Krakowie odbyły się duże zawody w Brazylijskim Ju Jitsu – Puchar Polski Ne Waza będący tradycyjnie już miejscem gdzie  zawodnicy walczą o kwalifikacje do Kadry Polski (kadry U21), oraz XXI Liga BJJ.

W zawodach startowała również pięcioosobowa reprezentacja Klubu Grappling-Team z Bochni – podopiecznych trenerów Arkadiusza Klasy i Marka Ujejskiego. Wśród pięciu zawodników Klubu, obok Igora Morańskiego, Dawida Kazka i  Artura Nowaka byli również Jakub i Krzysztof Kwolek – brzeszczanie którzy trenują w bocheńskim klubie.

Bocheńska ekipa może start zaliczyć do udanych. Obydwaj młodzi adepci BJJ Igor Morański i Dawid Kazek wywalczyli w Pucharze Polski  srebrne medale w kategorii odpowiednio 60 i 55 kg (U15). Najwięcej medali, bo aż trzy przywiózł Krzysztof Kwolek, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski (U21), oraz złoty i srebrny  medal w odbywającej się równolegle XXI Lidze BJJ, gdzie startował w kategorii Gi oraz No Gi  (walka w kimonach i bez kimon). Drugi z braci, Jakub Kwolek, wywalczył w Lidze BJJ trzecie miejsce w kategorii 82 kg Elita (czyli obejmującej posiadaczy najwyższych pasów: purpurowych, brązowych i czarnych).  Niestety, tym razem start został okupiony dość poważną kontuzją kolana. Już w 19 sekundzie walki – jak mówi – „strzeliło„ mu kolano, ale mimo to walczył do końca jeszcze  przez 7 minut. Impreza dla Kuby zakończyła się wizytą na SOR, gdzie kolano zostało zgrabnie zapakowane w gips a lekarz wysunął mało pocieszającą diagnozę, że wiązadła są zerwane i na co najmniej pół roku wojownik z Brzeska będzie się musiał przekwalifikować na szachy jako mniej urazowy sport.