Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko. Dżem – koncert legendarnej gwiazdy podczas Brzesko-Okocim Festiwal / zdjęcia / video

Brzesko. Dżem – koncert legendarnej gwiazdy podczas Brzesko-Okocim Festiwal / zdjęcia / video

Wielkie przeboje, gorąca atmosfera i tysiące widzów na niezwykłym koncercie. Wszystko to działo się w niedzielny wieczór 16 czerwca 2019 r. na Placu Kazimierza w Brzesku, gdzie zagościł legendarny zespół Dżem – grupa zaliczana do najważniejszych wykonawców w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Nawet pogoda, która po południu nie rozpieszczała organizatorów w trakcie koncertu była idealna, a piękny zachód słońca zapowiadał udaną zabawę.

Na koncercie gościło kilka pokoleń mieszkańców Brzeska i okolicznych gmin – nie tylko ci, którzy wraz ze „skazanymi na bluesa” przeżywali swą młodość, ale także ich dzieci i wnuki, co udowodniło, że legenda Dżemu jest wciąż żywa.

Niesamowity koncert zespołu DŻEM był zwieńczeniem kilkudniowego święta miasta – I edycji Brzesko-Okocim Festiwal. Ponad dwugodzinny koncert pokazał, że mimo iż legendarnego lidera zespołu Dżem – Ryśka Riedla już od dawna nie ma pomiędzy nami, to jego teksty mają ponadczasowy charakter. Największe hity: „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Do kołyski”, „W życiu piękne są tylko chwile” publiczność śpiewała z aktualnym wokalistą Dżemu – Maciejem Balcarem. Trwający dwie godziny koncert Dżemu był – wedle powszechnej opinii – jednym z najlepszych wydarzeń muzycznych w historii święta miasta.

Koncert finałowy poprzedziło kilka innych wydarzeń towarzyszących i artystycznych – od godziny 15:00 na scenie na Placu Kazimierza prezentowały się różne zespoły i soliści – wśród nich m.in. artyści MOK, zespoły: Na Fakturę, Coco Afro a także Hrabina Lulu. W Parku Jordanowskim odbyła się kolejna edycja konkursu na najsympatyczniejszego psa. Natomiast przed budynkiem RCKB odbył się performance Flowers of Angels Katarzyny Pacewicz-Pyrek i Grzegorza Hajduka.

Zapraszamy do galerii zdjęć i komentowania swoich wrażeń na naszym profilu facebookowym.

Relacje z pozostałych koncertów i wydarzeń w ramach I edycji Brzesko-Okocim Festiwal:

Gdzie jest Laura? – niedziela / performance Flowers of Angels Katarzyny Pacewicz-Pyrek i Grzegorza Hajduka <==

Klimatyczny koncert Strauss Symphonic Orchestra na brzeskim rynku / zdjęcia / video – sobota <==

Gorący wieczór z zespołem Jose Torres & Havana Dreams / zdjęcia i video – piątek <==


IB

VIDEO

 

FOTO