Don't Miss
Home » Sport » Brzesko. I Nocny Turniej Kręglarski

Brzesko. I Nocny Turniej Kręglarski

Brzesko - I Nocny Turniej Kręglarski -1W piątek 12 czerwca na brzeskiej Kręgielni odbył się po raz pierwszy nocny turniej kręglarski, którego organizatorem był BOSiR Brzesko.

Nocne rozgrywki kręglarskie rozpoczęliśmy o godzinie 20.00, a zakończenie nastąpiło tuż przed 3.00 nad ranem. Zawody przyciągnęły dużą grupę miłośników sportu kręglarskiego oraz sporo kibiców przyszło dopingować swoich znajomych i kolegów. Rywalizacja odbywała się przy wspaniałej atmosferze sportowej w dwóch kategoriach wiekowych: Kobiety OPEN (6 zawodniczek) oraz Mężczyźni OPEN (29 zawodników). Turniej kręglarski był jedną z imprez towarzyszących obchodom Dni Brzeska 2015, a miał na celu również popularyzację sportu kręglarskiego oraz promocję nowego oświetlenia torów kręglarskich, które wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Zasady turnieju: każdy uczestnik miał do wykonania 60 rzutów do pełnych, a do finału awansowało 8 najlepszych zawodników i cztery najlepsze zawodniczki. Wynik z eliminacji i finału dawał wynik końcowy. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Domagała (655 pkt.), drugie miejsce zajęła Monika Woźniak – Drabek (654 pkt.) – obie zawodniczki z Krakowa, a trzecie miejsce zajęła miejscowa zawodniczka Katarzyna Pacewicz- Pyrek (576 pkt.). W kategorii męskiej najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Soból (736 pkt.), drugie miejsce wywalczył Tomasz Soból (729 pkt.), a trzecie Szczepan Zydroń (726 pkt.).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne zawody.