Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Jarmark Bożonarodzeniowy. Wiele atrakcji i ogromne zainteresowanie mieszkańców / zdjęcia / video

Brzesko. Jarmark Bożonarodzeniowy. Wiele atrakcji i ogromne zainteresowanie mieszkańców / zdjęcia / video

Setki mieszkańców Brzeska i regionu bawiły się wspólnie w sobotę 21 grudnia 2019 r. podczas 1 Jarmarku Bożonarodzeniowego, jaki został zorganizowany na brzeskim rynku. Chociaż grudniowa pogoda nie rozpieszczała i brakowało śniegu – to nikt nie mógł narzekać na świąteczną oprawę wydarzenia. 

Już od wczesnego ranka rozpoczęto ustawianie namiotów i stoisk, na których po południu oferowano wszystko co może być nam potrzebne podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na chętnych czekały różnorodne stoiska z rękodziełem i pamiątkami, przysmaki oferowane przez brzeskich restauratorów, a także atrakcje dla całych rodzin w tym mocno oblegana przez najmłodszych karuzela wenecka. Aby tradycji stało się zadość na rynku powstała tradycyjna szopka z żywymi zwierzętami. 

Całość rozpoczęło uroczyste zapalenie światełek na choince przez Burmistrza Brzeska Tomasza Latochę, który wraz z uczestnikami korowodu przybył na rynek sprzed budynku brzeskiego magistratu. Oprócz okazji do zakupów nie zabrakło atrakcji kulturalnych – można było m.in. posłuchać świątecznych melodii w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, która również prowadziła barwny korowód ulicami miasta. 

Brzeszczanie z pewnością polubili ten przedświąteczny jarmark. A z kolei za kilka miesięcy kolejny jarmark – tym razem druga edycja jarmarku wielkanocnego.

IB

Fot. Maciej Mazur