Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko: Policjanci rozliczają handlujących narkotykami

Brzesko: Policjanci rozliczają handlujących narkotykami

policjaPolicjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i obrót marihuaną. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

To właśnie podczas kontroli drogowej w poniedziałek 20 stycznia na jednej z ulic Brzeska doszło do zatrzymania pierwszych podejrzanych. Pojazdem, który był kontrolowany poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Jeden z nich posiadał przy sobie 15 porcji marihuany. Policjanci w samochodzie znaleźli również wagę elektroniczną oraz młynek do rozdrabniania suszu. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Podejrzenia funkcjonariuszy, że mogą oni handlować narkotykami potwierdziły się.  Kolejne porcje narkotyków funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych. Podczas realizacji sprawy wyszło na jaw, że w proceder obrotu środkami odurzającymi zamieszany jest kolejny 21-letni mężczyzna.

W sprawie mówi się o obrocie ponad 1000 porcji narkotyku. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

KPP Brzesko

One comment

  1. Etanol jest środkiem odurzającym o działaniu narkotycznym.

    Etanol jest substancją narkotyczną z kategorii depresantów. W małych dawkach – rzędu 30–35 ml (duże piwo, dwa kieliszki wódki) wywołuje on stan pobudzenia, przyspieszone bicie serca, rozszerzenie źrenic, zaprzestanie odczuwania zmęczenia i ogólną poprawę nastroju. U zdrowej, młodej osoby, która do tej pory nie spożywała alkoholu, wypicie 100 g etanolu (ok. 1/4 l wódki) powoduje już zwykle stan silnego zamroczenia – objawiający się utratą sprawności ruchowej, problemami z utrzymaniem równowagi, utratą kontroli nad własnymi emocjami. W skrajnych postaciach zamroczenie alkoholowe przejawia się czasami całkowitą utratą świadomości i zanikami pamięci, zanika zdolność koncentracji i oceny sytuacji, pamięć, mowa, widzenie staje się nieostre. Często alkohol leży u podstaw zachowań agresywnych i impulsywnych oraz zaburza zdolność logicznego myślenia.

    Sporadyczne spożywanie etanolu zwykle nie powoduje uzależnienia, jednak systematyczne jego spożywanie – nawet w niewielkich ilościach – prowadzi do pełnego, fizycznego uzależnienia.

    narkotyki są wszędzie