Don't Miss
Home » Wiadomości » Bucze / Sobotnie sprzątanie wsi

Bucze / Sobotnie sprzątanie wsi

Cała góra śmieci – to efekt sobotnich porządków do jakich zabrali się mieszkańcy Bucza. Sprzątało kilkadziesiąt osób w różnym wieku – starsi, młodsi i najmłodsi mieszkańcy wsi. Towarzyszył im nawet pies… Organizatorami sprzątania był sołtys Daniel Szczupał, OSP Bucze oraz Olimpia Bucze. Wzorem innych miejscowości również mieszkańcy tej wsi zrobili przedświąteczne porządki w swojej okolicy. 

Zebrano blisko 130 dużych worków odpadów – śmieci były rozmaite: szkło, opakowania po papierosach i fast foodach, stylowe firany oraz nieśmiertelne opony bez których nie może obejść się żaden szanujący się zagajnik i przydrożny rów. Taka góra śmieci niestety nie jest „przenośna”. Dlatego wszystkie worki zostały zapakowane i zwiezione pod remizę, skąd trafiły do utylizacji.

– W wielu miejscach zalegały śmieci i chwieliśmy, aby przed świętami się ich pozbyć. Do akcji włączyło się OSP Bucze oraz Olimpia Bucze. Pracowaliśmy podzieleni na zespoły, aby poszło sprawnie. Pogoda również nam dopisała – mówi sołtys Bucza Daniel Szczupał.

Za nimi kawał dobrej roboty. Tego typu akcje budują zarówno odpowiedzialność za miejscowość i otaczającą nas przyrodę, ale także wzmacniają więzi i tworzą sieci współpracy. Dzięki takim prospołecznym świat jest nie tylko ładniejszy ale i lepszy.

foto: bucze.malopolska.pl
IB