Don't Miss
Home » Sport » Czchow Futsal Cup 2013 – udane podsumowanie zimowego sezonu

Czchow Futsal Cup 2013 – udane podsumowanie zimowego sezonu

Uczestnicy_Turnieju1 i 2 marca 2013 hala sportowa w Czchowie po raz kolejny stała się areną zmagań futsalowców w ramach Czchow Futsal Cup 2013. Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz sportowych wydarzeń regionu zgromadziła na starcie 24 zespoły z powiatów brzeskiego, tarnowskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego.

Wśród zgłoszonych drużyn znalazły się: mistrz brzeskiej ligi (Karols Pizza), mistrz ligi czchowskiej (Roztoka Rallye System) oraz czołowe drużyny z Nowego Sącza, Szczersi i Lindo Team. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, a patronat objął Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa.

Po piątkowej rywalizacji grupowej największe emocje przyniosła sobota, kiedy to przystąpiono do rywalizacji pucharowej. Już pierwsze mecze ćwierćfinałowe pokazały, że zwycięzcę turnieju czeka ciężki bój. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, a każdy chciał wygrać. Finałowa para przeszła długą drogę. Miała za sobą trudne pojedynki. Klub Muzyczny Akropol który po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca trafił na „młode wilczki” czchowskiego futsalu zespół „Olimpique”. Jednak starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy Akropolu łatwo wygrali 4:1. W drugim meczu fazy pucharowej zmierzyli się aktualnym mistrzem Czchowskiej Ligi Futsalu drużyną Roztoka Rally System. Po znakomitym pojedynku mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Akropolu. W półfinale piłkarz Akropolu uporali się z drużyną FC Valconia. Drugi finalista – Karols Pizza po wygraniu swojej grupy na swojej drodze spotkali Igloo Bochnia oraz drugi zespół Czchowskie Ligi Futsalu JOGA BONITO. Jednak żaden z tych zespołów nie był wstanie nawiązać walki z mistrzami z Brzeska. W meczu o III miejsce walczyły drużyny FC Valconia i Joga Bonito. Po zaciętym meczu zakończonym remisem o miejscu na podium zdecydowały rzuty karne. Okazały się one prawdziwą wojną nerwów, którą zakończyła pomyłka zawodnika Joga Bonito w 11(!)  serii strzałów. Młody zespół FC Valconia cieszył się ze zwycięstwa, ale słowa uznania należą się pokonanym, którzy praktycznie cały turniej rozegrali w pięcioosobowym składzie. Ostatnim akcentem tego pełnego sportowych i emocjonujących wrażeń turnieju był pojedynek Klubu Muzycznego Akropol i Karols Pizza. Od pierwszych sekund to Karolsi wyglądali na świeższych i mniej zmęczonych trudami turniejowych zmagań, co szybko przełożyło się na zdobycie pierwszej bramki w drugiej minucie meczu i stworzeniu kilku kolejnych sytuacji strzeleckich. Klub Akropol odpowiedział w 6 minucie, kiedy to Paweł Kusiak wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Karols Pizza. Był to przełomowy moment meczu, W poczynanie Karolsów wkradła się nerwowość, niedokładność i lekki chaos. Akropol poczuł szanse na zwycięstwo. Czekał na okazję do strzelenia bramki. Rozstrzygający gol padł na 4 minuty przed końcem, gdy zasłonięty bramkarz nie zdążył z obroną strzału Marcina Cebuli z głębi pola. Ostanie minuty to wielkie emocje. Sytuacje z obu stron boiska, ale wynik już nie uległ zmianie. Zwycięzcą turnieju został Klub Muzyczny Akropol Czchów.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji nastąpiło wręczenie pucharów, dyplomów, którego dokonali: Tadeusz Płachta – Zastępca Burmistrza Czchowa, Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy Czchów/Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego i Elżbieta Ogiela – dyrektor MOKSiR Czchów. Korzystając z okazji Jarosław Gurgul zaprosił wszystkich na letnią edycje turnieju, która odbędzie się w połowie czerwca. Trzydniowy turniej, rozgrywany na dwóch boiskach, będzie rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych, od młodzika do seniora.

Podsumowanie turnieju:

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Grzegorza Barana (Karols Pizza). Natomiast najlepszym bramkarzem został Maciej Grzesik (Klub Muzyczny Akropol).

Na zakończenie turnieju nagrody zwycięzcom wręczyli: I miejsce – Klub Muzyczny Akropol w składzie: Piotr Nakielny, Marcin Cebula, Michał Kusiak, Paweł Kusiak, Pawel Ciura, Krzysztof Nakielny, Maciej Grzesik, Grzegorz Kulig

II miejsce – Karols Pizza w składzie: Seweryn Kania, Michał Kulig, Grzegorz Baran, Sławomir Rydz, Krzysztof Zuzia, Seweryn Kozub, Rufin Wójtowicz, Dariusz Gejza, Piotr Rojkowicz, Łukasz Kulig

III miejsce – FC Valconia w składzie: Krzysztof Turek, Krzysztof Dzięgiel, Szymon Zięba, Michał Szot, Jakub Majka, Sebastian Majka, Damian Ligulski

IV miejsce – Joga Bonito w składzie: Paweł Słaby, Rafał Augustyn, Robert Pałka, Mateusz Kulig, Dariusz Kmiecik, Jarosław Górka, Grzegorz Bednarek, Mariusz Krok