Don't Miss
Home » Wiadomości » Czesław K. żąda listu żelaznego?

Czesław K. żąda listu żelaznego?

Czesław K. wraz z żoną

Czesław K. wraz z żoną

Jak informuje na swoim profilu facebookowym detektyw Weremczuk we wtorek (10.09.2019 r.) odbędzie się w Londynie kolejna rozprawa dotycząca ekstradycji Czesława K. do Polski, w związku ze śmiercią jego żony. Podejrzany nie przyznaje się do winy i konsekwentnie podtrzymuje, że do śmierci Grażyny Kuliszewskiej przyczyniły się inne, bliskie jej osoby.

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł  detektyw – pełnomocniczka Czesława K. może wystąpić do polskiego sądu z żądaniem wydania „listu żelaznego”, dzięki któremu jej klient mógłby odpowiadać przed sądem z wolnej stopy.

Jak podaje detektyw Weremczuk – Czesław K. nie wierzy w sprawiedliwy proces w Polsce i jest przekonany, że w jego sprawie działa lokalny układ, na którego czele stoi rodzina nieżyjącej Grażyny Kuliszewskiej powiązana z prowadzącymi postępowanie organami ścigania i sądem.

Wszystko zatem zależy teraz od woli sądu, który otrzymując oficjalny wniosek może się zgodzić na wydanie listu żelaznego.

Czesław K. mąż tragicznie zmarłej Grażyny Kuliszewskiej został 22 lipca 2019 r. zatrzymany w Londynie. Wg medialnych informacji – mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie żony. Sprawa zaginięcia i jak się okazało tragicznej śmierci Grażyny Kuliszewskiej elektryzuje lokalną społeczność od ponad pół roku. 

 

Przypomnijmy:

Grażyna Kuliszewska, 34 letnia kobieta pochodząca z Borzęcin zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 r. Jej ciało odnaleźli policjanci, którzy w czwartek 28 lutego przeszukiwali koryto rzeki Uszwicy w miejscowości Bielcza. W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Krakowie odbyło się okazanie zwłok znalezionych w Bielczy. Najbliższa rodzina rozpoznała zaginiona kobietę. Pogrzeb tragicznie zmarłej kobiety odbył się 9 marca 2019 r. w Borzęcinie. Jak na razie przyczyna zgonu kobiety nie została wyjaśniona.

Do zatrzymania mężczyzny przez londyńską policję doszło w poniedziałek 22 lipca 2019 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety. Sąd Westminster Magistrates Court przed którym toczy się sprawa ekstradycji Czesława K. do Polski prowadzi obsługę europejskich nakazów aresztowania (ENA). Ostatecznie sąd nie zgodził się na wyjście Czesława K. za kaucją i wyznaczył kolejny termin rozprawy.

Her Majesty’s Prison Wandsworth w którym przebywa od momentu aresztowania Czesław K. to męskie więzienie kategorii B w Wandsworth, dzielnicy Londynu, przeznaczone głównie dla skazanych przez sądy londyńskie. Jest obecnie największym zakładem karnym w Wielkiej Brytanii, w którym karę może odbywać jednocześnie do 1877 skazanych. To jedno z największych więzień w Europie Zachodniej. Jest zakładem, w którym więźniowie-cudzoziemcy oczekują na ekstradycję.

foto: Detektyw Weremczuk

IB