Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębno: Miasteczko już gotowe

Dębno: Miasteczko już gotowe

mast-rowMiasteczko rowerowe w Dębnie jest już po odbiorze technicznym. Nadzorujący inwestycję urzędnicy wizytujący obiekt w piątek, 8 sierpnia, nie mieli żadnych zastrzeżeń, co w praktyce oznacza zakończenie prac przy tej inwestycji. Trzeba jeszcze poczekać na decyzję  pozwolenia na użytkowanie i można będzie przekazać obiekt do dyspozycji mieszkańców gminy.
Obiekt znajdujący się przy wybudowanym niedawno parkingu, składa się z alejek rowerowych, przy których ustawione są znaki drogowe. W efekcie korzystający z placu mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, ucząc się w praktyce przepisów ruchu drogowego. Przy placu ustawiono też ławki ze stolikami, przy których usiąść mogą np. opiekunowie dzieci. Na tej samej działce ulokowano także nieduży plac zabaw. Teren wyposażono również w stojaki na rowery.

Firma ze Starego Wiśnicza skorzystała z dobrych warunków pogodowych i sfinalizowała prace w wyznaczonym terminie. Przypomnijmy, że wskutek przetargu inwestycja kosztowała nieco ponad 234 tys. zł, ale gmina pokryła tylko część kosztów. Pozostałe sfinansowano w ramach projektu „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ug