Nie przegap
Strona główna » Sport » Dni Brzeska: Wybory Najsympatyczniejszego Psa

Dni Brzeska: Wybory Najsympatyczniejszego Psa

20140621_123545Ósmy raz spotkali się w Ogródku Jordanowskim właściciele najsympatyczniejszych psów. Jak co roku impreza rozpoczynająca drugi dzień Dni Brzeska zgromadziła około pięćdziesięciu czworonogów.

Wszystkie psy prezentowane przez właścicieli pokazały w różnego rodzaju sztuczki. Było więc szczekanie na komendę, podawanie łapy, przechadzki, skoki itp. Mogłoby się wydawać, że w sobotnie przedpołudnie w ogródku słychać było tylko szczekanie i ujadanie psów. Nic bardziej mylnego. Jak na zgromadzone w jednym miejscu towarzystwo było cicho i spokojnie. Wszystkie psy, małe i duże, zachowywały się bardzo spokojnie. Czterdziestu siedmiu zawodników kolejno prezentowało się na wybiegu. Ich właściciele opowiadali o nich zgromadzonej publiczności i Jury, które obradowało w składzie: Mieczysława Klimek, Urszula Knap, Olga Kwaśniak, radna Halina Mrówka i przewodniczący Adam Kwaśniak.

Po około godzinnym pokazie wyłoniono i nagrodzono zwycięzców konkursu. Nagrody specjalne otrzymały Dog Niemiecki i Ogar Polski. Przyznano również dwa drugie miejsca Owczarkowi Niemieckiemu imieniem Whiskey oraz kundelkowi wabiącemu się Pluto. Zwycięzców konkursu także było dwóch. Nagrodę otrzymał mieszaniec Ada oraz piękny długowłosy Siberian Husky Bari.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem tej miłej zabawy, która zawsze przy okazji Dni Brzeska jest radny Adam Kwaśniak.

W tym roku szczególnie nagrodzono osoby, które dokarmiają, chronią przed deszczem i mrozem, zbierają karmę i niezbędne przedmioty dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Dyplomem Przyjaciela Zwierząt wyróżniono Jadwigę Palę, Urszulę Knap, Alicję Tomczyk, Kazimierza Ćwioro oraz Koło Wolontariuszy Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i czekamy na kolejne święto piesków w przyszłym roku.

IB

Foto. Maciej Mazur

Foto Tomasz Pajor