Nie przegap
Strona główna » Region » Dobra zmiana dla Zakliczyna w samorządzie Małopolski

Dobra zmiana dla Zakliczyna w samorządzie Małopolski

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwoźdźcu Stanisław Nadolnik odebrali z rąk Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego promesę gwarantującą przyznanie dofinansowania na remont i modernizację remizy strażackiej.

Kwota przyznanej dotacji to blisko 50 tys. zł. Wyremontowane zostaną pomieszczenia w remizie OSP w Gwoźdźcu. Nie tylko te służące strażakom, ale także dla potrzeb Zespołu Folklorystycznego. Gwoździec. Pieniądze dla OSP w Gwoźdźcu z unikatowego w skali kraju programu „Małopolskie Remizy” to kolejne środki, które trafiły w ostatnich tygodniach do gminy Zakliczyn z województwa małopolskiego.

Jak informowaliśmy, samorząd wojewódzki przekazał kwotę blisko 400 tys. zł na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy odcinku drogi wojewódzkiej nr 975 od ronda w Roztoce do mostu nad Dunajcem (przetarg już został rozstrzygnięty).

Województwo udzieliło też samorządowi Zakliczyna pomoc finansową na konserwację techniczną i estetyczną barokowej XVIII wiecznej kapliczki św. Jana Nepomucena w Zakliczynie (15 tys. zł) oraz na przebudowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Faściszowej (136 tys. zł). Pięć projektów zostało zakwalifikowanych do realizacji  w ramach konkursu „Mecenat Małopolski” (łączna kwota dofinansowań ok. 60 tys. zł), a w zakresie budowania pamięci historycznej o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej, Szkoła Podstawowa w Zakliczynie otrzymała wsparcie w kwocie 13 tys. 600 zł.

– Dziękuję serdecznie Pani Marszałek Annie Pieczarce za okazywaną przychylność, bo to przede wszystkim jej zawdzięczamy, że tak dużo środków finansowych z województwa trafia do naszej gminy. Widać pierwsze efekty dobrej zmiany w samorządzie Małopolski – twierdzi burmistrz Dawid Chrobak.

Dodajmy, że również tegoroczne dożynki województwa małopolskiego odbędą się w gminie Zakliczyn – na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Kamieniec”.

IB