Don't Miss
Home » Wiadomości » Dobry czas dla Polski musi trwać – wizyta Beaty Szydło w Zakliczynie

Dobry czas dla Polski musi trwać – wizyta Beaty Szydło w Zakliczynie

Beata Szydło z wizytą w Zakliczynie

Beata Szydło z wizytą w Zakliczynie

Żyje się coraz lepiej, a władza dba o ludzi. Nie można stracić tego, co udało się osiągnąć w ostatnich czterech latach, dobry czas dla Polski musi trwać – takie opinie słyszeć można było najczęściej podczas pikniku rodzinnego, zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość na terenach sportowo-rekreacyjnych „Kamieniec” w Zakliczynie. Uczestniczyła w nim Pani Premier Beata Szydło, obecnie poseł Parlamentu Europejskiego.

Dla uczestników pikniku rodzinnego organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Występowały zespoły artystyczne, grała kapela ludowa, była strefa zabaw i smakołyki dla dzieci, a Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich prawdziwą ucztę, częstując ciastami, różnymi daniami oraz karkówką i kiełbaskami z grilla.

Niezwykle serdecznie powitana została Pani Premier Beata Szydło, która rozmawiała i chętnie robiła zdjęcia z uczestnikami imprezy oraz rozdawała autografy. Wręczyła także medale i upominki uczestnikom piłkarskiego turnieju trampkarzy, który w tym dniu odbył się na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego.

W swoim wystąpieniu Beata Szydło mówiła, że właśnie w takich miejscowościach jak Zakliczyn, które przez wiele lat były zapomniane, gdzie zamykano posterunki policji, likwidowano szkoły, ośrodki zdrowia i komunikację publiczną, ludzie podkreślają, że „zmieniło nam się na lepsze”.

– Dzisiaj, po blisko czterech latach, mogę powiedzieć, ze dotrzymaliśmy słowa. Pokazaliśmy, że to, co niektórzy uważali za niemożliwe, stało się możliwe. Jeśli konsekwentnie realizuje się program, jeśli ma się pomysł, ale przede wszystkim robi się to wspólnie z mieszkańcami, z Polakami to można naprawdę bardzo dużo osiągnąć i bardzo dużo zrobić – przekonywała.

Zwróciła uwagę, że programy społeczne, które wprowadził rząd PiS stały się również programami prorozwojowymi i to jest pewien fenomen, o którym dzisiaj już bardzo głośno mówi się w Europie.

– Polska szybko i dynamicznie się rozwija, jest bezpiecznym krajem o stabilnej gospodarce, a to wszystko powoduje, że są dobre perspektywy na przyszłość – stwierdziła Pani Premier. – Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych podejmiemy decyzję, czy wprowadzone przez rząd PiS zmiany po 2015 roku będą kontynuowane. Chcemy was prosić: zaufajcie nam i tym razem, pozwólcie nam kontynuować razem z wami ten program dobrych reform dla Polski. Pozwólmy, aby trwał ten dobry czas dla Polski.

Na pikniku rodzinnym w Zakliczynie obecna była ponadto Pani Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, która będzie liderem listy PiS w tarnowskim okręgu wyborczym. Uczestniczyli w nim również parlamentarzyści – Pani Poseł i Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Posłowie Michał Wojtkiewicz i Wiesław Krajewski.

Dawid Chrobak