Don't Miss
Home » Wiadomości » Dofinansowanie inwestycji drogowych w gminie Brzesko

Dofinansowanie inwestycji drogowych w gminie Brzesko

27 września w Dębnie odbyło się uroczyste wręczenie promes samorządom, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Na spotkaniu obecni byli samorządowcy z terenu powiatu brzeskiego, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha odebrał symboliczny czek opiewający na blisko 1,7 miliona złotych. Wnioski na dofinansowanie drogowych inwestycji przygotowali pracownicy Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędy Miejskiego w Brzesku. Za przyznane pieniądze te wybudowany zostanie kolejny odcinek drogi na Pomianowskim Stoku, zrealizowany zostanie także następny etap budowy ulicy Odrodzenia na osiedlu Słotwina.

Budowa kolejnego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok zwiększy dostępność do leżących tam działek budowlanych. Zadanie zostało wycenione na 1,33 mln zł, natomiast wartość dofinansowania wyniosła ponad 799 tys. zł.

Dzięki realizacji kolejnego etapu budowy ulicy Odrodzenia mieszkańcy osiedla Kołłątaja uzyskają bezpośredni dostęp do nowych dróg na osiedlu Słotwina i szybszy dojazd do ul. Solskiego. Droga wyposażona będzie w chodnik i ścieżkę rowerową. Budowa kosztować będzie 1,45 mln zł, gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 873 tys. zł.

Zakończenie obydwu budów planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

brzesko.pl