Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dofinansowanie inwestycji drogowych

Dofinansowanie inwestycji drogowych

Na zatwierdzonej przez prezesa Rady Ministrów liście zadań, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2019 znalazły się oba wnioski złożone przez gminę Brzesko.

Pierwszy z nich, złożony jeszcze w kwietniu dotyczy budowy kolejnego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok. Realizacja tej inwestycji pozwoli „uwolnić” kolejne działki mieszkaniowe na tym pięknie położonym osiedlu. Zadanie zostało wycenione na 1,33 mln zł, natomiast wartość dofinansowania wyniosła ponad 799 tys. zł.

Drugi wniosek obejmuje kolejny etap budowy ul. Odrodzenia na osiedlu Słotwina. Droga wyposażona będzie w chodnik i ścieżkę rowerową. Dzięki tej inwestycji zyskają również mieszkańcy osiedla Kołłątaja, którzy uzyskają bezpośredni dostęp do nowych dróg na osiedlu Słotwina i szybszy dojazd do ul. Solskiego. Zadanie zostało wycenione na 1,45 mln zł, natomiast wartość dofinansowania wyniosła ponad 873 tys. zł.

Jeszcze w tym tygodniu ogłoszone zostaną przetargi na prace budowlane przy obu drogach. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Przypominamy, że w zakończonym 28 sierpnia naborze do Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2020, gmina Brzesko złożyła kolejne dwa wnioski. Pierwszy z nich dotyczy dokończenia budowy ul. Wakacyjnej na osiedlu Szczepanowskim w Brzesku, drugi obejmuje kolejny etap budowy dróg na osiedlu Pomianowski Stok. Realizacja tego drugiego zadania pozwoliłaby na dojazd do brzeskiego szpitala od strony ul. Pomianowskiej.

IB