Don't Miss
Home » Wiadomości » Domosławice: Nagroda za najwyższą jakość edukacji „SAPERE AUSO” dla Szkoły Muzycznej

Domosławice: Nagroda za najwyższą jakość edukacji „SAPERE AUSO” dla Szkoły Muzycznej

19 października Burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz delegacja Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. To symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej, z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat.

Okazja do spotkania była niezwykła, jako że właśnie w auli I Liceum w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania „Sapere auso”, ustanowionej przez marszałka województwa małopolskiego. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowanych zostało 5 szkół, w tym jedna artystyczna – SM I st. w Domosławicach. Szkoła z Domosławic znalazła się tym samym w gronie placówek, które na swoją renomę pracowały przez długie dziesięciolecia, a nawet – jak w przypadku gospodarzy uroczystości – przez wieki. Miarą tradycji Szkoły Muzycznej w Domosławicach nie jest jednak czas, lecz bezprecedensowa kreatywność artystyczna, naznaczona różnorodnością i ciągłym podnoszeniem jakości. I tę właśnie aktywność, wspartą istotnymi sukcesami pedagogicznymi, w pełni doceniła kapituła nagrody.

Na czele domosławickiej delegacji stanął dyrektor Kazimierz Wojnicki. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, w krótkim wystąpieniu przybliżył fenomen szkoły, wypływający z unikatowej filozofii jej działalności. Jak przystało na szkołę muzyczną – autoprezentacja miała charakter minirecitalu, na który złożyły się dwie pieśni Grzegorza Majki na duet wokalny i zespół kameralny:
„Dlaczego” do słów Jana Twardowskiego
„Tischnerem uwodzeni” do tekstu z myśli Józefa Tischnera.
A wystąpiły:
Emilia Gliździńska, Maria Molczyk – śpiew
Magdalena Furtak – saksofon
Karolina Mytnik – fortepian
Paulina Dębska – skrzypce
Awaz Szczepańska – wiolonczela
Całością zadyrygował kompozytor, pan Grzegorz Majka.

Więcej o nagrodzie i uroczystości na stronie województwa małopolskiego <==

==

Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach