Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Droga będzie. Na razie są tylko same dziury

Droga będzie. Na razie są tylko same dziury

Jasień. ul. Kamionka (gmina Brzesko)

Żyjemy jak na księżycu – mówią mieszkańcy ulicy Kamionka w Jasieniu koło Brzeska. Powód prozaiczny – ich droga do domu jest pełna dziur. Mieszkańcy brodzą po kostki w błocie, kierowcy urywają zawieszenia. Urzędnicy wiedzą o problemie, ale niewiele mogą zrobić.

– Dziura na dziurze. Tydzień temu został wysypany kamień a teraz jest wszytko w polu została- mówi Jerzy Gałek.

Mieszkańcy , których domy są położone przy drodze Kamionka w Jasieniu tracą nerwy. Co prawda blisko półtorakilometrowy odcinek drogi jest remontowany. Prace polegają na uzupełnianiu dziur kamieniem. Jednak na niewiele się to zdaje.

– Drogowcy walcują, ale to na niewiele się zdaje. Samochód przejedzie i kamień odpryskuje. Przyjdzie zima przejedzie pług i wszystko zgarnie w pole. To taka syzyfowa praca- dodaje J. Gałek

To droga przez mękę. Gdy chce się ominąć jedną dziurę wpada się w drugą. Jak na razie zarabiają tylko warsztaty samochodowe, bo o uszkodzenie auta jest tutaj nie trudno.

– W samochodzie mam zawieszenie do roboty, jest wybite. Prace pochłoną około tysiąca złotych. Ja tek tego nie zostawię. Wezmę fakturę i dam ją burmistrzowi- mówi Jan Gajda.

Gdy popada deszcz brniemy w błocie, gdy jest słońce chodzimy w tumanach kurzu- żalą się mieszkańcy. Wyjście na spacer wiąże się z wielkim praniem, bo trudno po tej drodze przejść suchą stopą. Żyjemy jak na końcu świata.

– Trzeba ubrać gumiaki. Dzieci to wiadomo albo się ubrudzą albo są całe przemoczone – dodaje Paulina Gajda.

Domagają się szybkiego remontu drogi. ta położona jest niespełna cztery kilometry od magistratu, gdzie zapadają decyzje w sprawie remontów. Urzędnicy niemal przez okno mogą zobaczyć problem mieszkańców. Stanisław Sułek, sekretarz gminy na falach radia RDN Małopolska tłumaczył, że nie wiele można zrobić.

-W tym roku wykonaliśmy 150 metrów nowego asfaltu, cześć drogi została utwardzona. Jest szansa, żeby w ciągu bliżej nieokreślonego terminu tę drogę wyremontować, ale nie jesteśmy tego wszystkiego zrobić od razu.

Mieszkańcy tracą cierpliwość i zapowiadają zaostrzenie protestu.

IB