Don't Miss
Home » Wiadomości » Druhowie z gminy Borzęcin rywalizowali w Jagniówce

Druhowie z gminy Borzęcin rywalizowali w Jagniówce

W dniu 14 sierpnia br. w miejscowości Jagniówka odbyły się  Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z jednostek OSP: Borzęcin Dolny, Borzęcin Górny, Bielcza, Jagniówka, Łęki, Przyborów oraz 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze 2 męskie: Borzęcin Górny, Przyborów i żeńska z Przyborowa. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: męskich drużyn OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w następujących konkurencjach: sztafety pożarniczej o długości 350 metrów podzielonej na 7 odcinków o długości 50 m z przeszkodami oraz jako druga część zawodów – drużynowych ćwiczeń bojowych.

Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Poziom rywalizacji wszystkich drużyn był wysoki, różnice czasowe niewielkie, ale nie obyło się bez punktów karnych.

W kategorii męskich drużyn OSP zwycięską okazała się drużyna OSP Borzęcin Dolny z łącznym wynikiem 139,48 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna OSP Borzęcin Górny z wynikiem 148,92 pkt i trzecie OSP Przyborów z wynikiem 155,06 pkt.. W dalszej kolejności uplasowały się odpowiednio drużyny z OSP Jagniówka uzyskując 179,06 pkt, OSP Bielcza z wynikiem 187,73 pkt., oraz jako ostatnia OSP Łęki z dorobkiem 220,97 pkt.. W kategorii MDP dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Przyborowa. W kategorii MDP chłopców, pierwsze miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Przyborowa z wynikiem 930 pkt., drugie miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Borzęcina Górnego.

Zawodom przewodniczyła Komisja z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, na czele której stał mł. kpt. Grzegorz Domagała. Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary oraz dyplomy wraz z nagrodami ufundowane przez sponsora zawodów – Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.