Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Po remoncie Dom Ludowy w Maszkienicach stanie się obiektem przyjaznym dla osób starszych i niepełnosprawnych. Projekt przewiduje chociażby przebudowę schodów, montaż dźwigu osobowego, dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Jestem przekonany, że szybko po otwarciu Dziennego Domu Seniora zacznie on tętnić życiem – przekonuje wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – W naszej gminie mamy bardzo aktywnych seniorów, którzy chętnie uczestniczą w różnorodnych wydarzeniach. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce spotkań dla mieszkańców naszej gminy w dostojnym wieku. Mamy świadomość, jak ważna jest integracja, zapewnienie oferty spędzania czasu wolnego dla seniorów. Dziękuję za wsparcie naszego wniosku wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi, który jest również uwrażliwiony na potrzeby osób w podeszłym wieku i rozumie nasze działania eliminujące wykluczenie seniorów z życia społecznego. Wszyscy znamy wskaźniki demograficzne, także i w naszej gminie przybywa osób starszych. Dlatego jest to dla nas priorytetowe zadanie.

Po remoncie w placówce znajdzie się m.in. ogólnodostępne pomieszczenie, gdzie będą odbywać się spotkania, pojawi się też aneks kuchenny, wyposażony w sprzęty i urządzenia służące do przygotowania i spożycia posiłków oraz pomieszczenie do zwiększenia aktywności ruchowej, wyposażone w niezbędny sprzęt, odpowiedni do potrzeb i sprawności seniorów.

ug