Don't Miss
Home » Wiadomości » Edward Czesak członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego

Edward Czesak członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego

Edward Czesak członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego

Edward Czesak członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego

W trakcie obrad sesji XIV Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w dniu 30 października 2019 r. radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

W miejsce Anny Pieczarki – dotychczasowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego wybrano Edwarda Czesaka.

Edward Czesak został wybrany na członka zarządu Województwa Małopolskiego w głosowaniu tajnym. Za było 25 radnych, przeciw był 1 radny, od głosu wstrzymało się 10 radnych.

Zakres obowiązków nowego członka zarządu ustali Zarząd Województwa Małopolskiego podczas najbliższego posiedzenia.

Anna Pieczarka w wyborach do Sejmu RP startowała z listy PiS. W niedzielę 13 października zdobyła mandat poselski w okręgu nr 15 uzyskując aż 75 tysięcy 220 głosów. Anna Pieczarka jest z wykształcenia ekonomistką, przez cztery lata pełniła funkcję radnej wojewódzkiej, a od ponad 20 lat pracowała w w gminie Tarnów w instytucjach kultury.

Edward Czesak – sylwetka

Edward Czesak (ur. 22 lutego 1951 w Tarnowie) to polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 1998–2002 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta i gminy Brzesko.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu tarnowskim liczbą 7529 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 17 944 głosy. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 18 787 głosów. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014, jednak mandat europosła VIII kadencji przypadł mu w 2015 po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta RP. W 2019 nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.


IB / wikipedia

Fot. Maciej Mazur

ZAPIS SESJI SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – 30 października 2019 r.