Don't Miss
Home » Sport » ESCAPE – Błotny Patrol H6 2012

ESCAPE – Błotny Patrol H6 2012

Wymarzona pogoda i kiełbaski skwierczące na grillu nie były główną atrakcją dla wszystkich przybyłych w zeszły weekend (21-22 kwietnia) do Uszwi. Powód, dla którego już w sobotę rano licznie zgromadzili się kibice, to rajd samochodów terenowych „ESCAPE – Błotny Patrol H6 2012”,  który już po raz drugi gościł w na terenach Gminy Gnojnik, a przygotowany został i zrealizowany przez zespół Zmęczenie Materiału 4×4 (www.zm4x4.pl) w składzie: Andrzej Gicala, Andrzej Ligęza, Łukasz Iwański. Odcinki dla klasy Extrem wyznaczyła również firma ESCAPE, która została sponsorem tytularnym i ufundowała wyciągarkę elektryczną w tej klasie.

Dzięki staraniom Wójta Pana Sławomira Paterka, który objął rajd patronatem w zeszłym roku, a w obecnym pojawił się jako organizator, spotkanie pasjonatów jazdy terenowej zyskało – mamy nadzieję – stałe miejsce w bogatym kalendarzu imprez zaplanowanych przez dział promocji gminy. Z roku na rok przybywa sponsorów, jak i pomocy udzielanej przez instytucje, czego przykładem jest nagroda specjalna, którą ufundował Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, równocześnie obejmując Patronat nad zawodami. Dodatkowo wsparcia udzieliła organizatorom Grupa4x4, która od lat organizuje profesjonalne rajdy w okolicach Nowego Sącza ujęte w serie pod nazwą Seria 4×4.
Klasyfikacja zawodników prowadzona była w czterech klasach : Cross, Quad, Sport  oraz Extrem. Trasa, która jeszcze przed startem wyznaczona była tak, aby budzić emocje kibiców i dać się zawodnikom wyjeździć, „pokazała pazurki” po przelotnych opadach w sobotnie popołudnie. Zacięte boje, które zawodnicy toczyli między sobą, dały możliwość oglądania jazdy na najwyższym poziomie. Podczas pierwszego, sobotniego etapu wielu zawodników zdecydowało się nawet  nie robić przerw na odpoczynek i wykorzystać w pełni czas 6 godzin przeznaczonych na pokonywanie trasy w formie pętli.
Zakończenie i ostateczne rozstrzygnięcie walki o podium nastąpiło w niedzielę, kiedy wbrew wszelkim prognozom meteorologicznym pogoda sprawiła niespodziankę, fundując nam piękny słoneczny dzień.
Mimo zaciętej walki na OS szybkościowym, klasyfikacja ustalona w sobotę, niekiedy dzięki przewadze zaledwie o parę punktów, nie zmieniła się zbytnio i miejsca na „pudle” powędrowały do kierowców, którzy włożyli najwięcej wysiłku w zmagania pierwszej części rajdu, czyli 6-cio godzinnej pętli.

Ostateczne wyniki prezentujemy poniżej :

Cross

Miejsce

Kierowca

Numer

Punkty

1

Filip Góra

39

137

2

Krzysztof  Banyś

40

134

3

Marek Pałka

41

77

Quad

Miejsce

Kierowca

Numer

Punkty

1

Bodziony Grzegorz

60

246,92

2

Tomasz Pacyna

54

246,77

3

Piotr Michalik

48

213,89

Sport

Miejsce

Kierowca / pilot

Numer

Punkty

1

Jerzy Holik / Mateusz Rybka

9

177,1

2

Ireneusz Kuras / Maciek Meszek

2

174,63

3

Michał Kowalski / Krawczyk Andrzej

6

165,35

Extrem

Miejsce

Kierowca / pilot

Numer

Punkty

1

Waldemar Cesarz  / Tomasz Rogala

28

56,5

2

Maciej Romański / Tomasz Iciek

21

52,68

3

Jakub Sporek / Piotr Motyka

4

21

Wyniki zmagań rajdowych sklasyfikowane załogi <<<

W dniu dzisiejszym jedynie koleiny świadczą o tym, że terenowe maszyny poruszały się po polach i łąkach. Wszelkie inne ślady obecności zostały sprzątnięte. Miłośników sportów motorowych zapraszamy ponownie za rok do odwiedzenia gminy Gnojnik i zobaczenia tej świetnej imprezy.

Organizator pragnie podziękować zawodnikom za przybycie i sportową rywalizację, a kibicom za doping. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym organizacja imprezy udała się – są to sponsorzy główni i pomocniczy oraz cała ekipa sędziowska. Profesjonalną oprawę zawdzięczamy także pomocy służb a w szczególności: Policji,  OSP Uszew oraz OSP Zawada Uszewska, służbom ratownictwa medycznego, służbom porządkowym.

Komandor Rajdu, Andrzej Gicala

„ESCAPE BŁOTNY PATROL H6 2012”

Foto: Andrzej Gicala / Maciej Mazur IB