Nie przegap
Strona główna » Sport » Festyn w Niedzieliskach

Festyn w Niedzieliskach

W burzowo upalne niedzielne popołudnie 8 lipca cztery zrzeszone LKSy z miejscowości Rudy Rysie, Niedzieliska, Strzelce Wielkie i Rylowa rywalizowały o miano najlepszego zespołu sportowego w gminie Szczurowa. W trakcie zawodów drużyny brały udział w trzech konkurencjach: w biegu w workach, przeciąganiu liny i piłce nożnej.

W pierwszej fazie imprezy zostały przeprowadzone mecze piłki nożnej w systemie „każdy z każdym”. W przerwie po emocjonujących dwóch pierwszych meczach, przyszedł czas na kolejną konkurencje, przeciąganie liny…

Przeciąganie liny.

Do tej „dyscypliny” przystąpiły wszystkie zgłoszone drużyny. Konkurencja rozegrana systemem „każdy z każdym” została przeprowadzona bardzo sprawnie i bez większych „oporów” wygrała drużyna z Niedzielisk.

Tabela miejsc w zawodach przeciągania liny:
1. Niedzieliska (10 pkt)
2. Rudy Rysie (8 pkt)
3. Rylowa (6 pkt)
4. Strzelce Wielkie (4 pkt)

Po ogłoszeniu wyników kapitanowie trzech drużyn uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami.
Na boisku sportowym rozegrano kolejne dwa mecze, po których mieszkańcy wraz z przedstawicielami samorządu dokonali uroczystego otwarcia i przekazania do użytku dróg i wodociągu w Niedzieliskach…

Uroczyste otwarcie dróg i wodociągu w Niedzieliskach.
W wcześniej przygotowanym miejscu zgromadzone kilkadziesiąt osób, stało się światkami historycznej chwili, jak nastąpiła podczas przecięcia wstęg.
Po krótkim zobrazowaniu zmian jakie zostały dokonane w ostatnich latach w Niedzieliskach, Wójt Gminy Szczurowa – P. Marian Zalewski wraz z sołtysem wsi – P. Kazimierzem Wróblem, byłym wieloletnim sołtysem i radnym – P. Bolesławem Skurą, przedstawicielkami Koła Gospodyń – P. Urszulą Borowiec i P. Krystyną Król, seniorką P. Anną Wróbel, przedstawicielami dzieci i młodzieży Niedzielisk – Wiktorią Budyń, Sebastianem Madej, dokonali oficjalnego przecięcia wstęg symbolizujących otwarcie wodociągu oraz oddanie do użytku blisko 25 kilometrów wyremontowanych dróg.
Nowe nawierzchnie bitumiczne położone zostały na drogach:
Niedzieliska – Kościelna, Niedzieliska – Podmłynie, Niedzieliska – Ulica, Niedzieliska – Góry, Niedzieliska – Wisowatki – Góry, Niedzieliska – Podszumin, Niedzieliska – była droga wojewódzka, Niedzieliska – droga wojewódzka – obwodnica Szczurowej wraz z drogami zbiorczymi, Niedzieliska – w kierunku cmentarza, Niedzieliska – Wygoda – Strzelce Wielkie.
Zakres wodociągowania obejmował wykonanie sieci wodociągowej z rur PVC o średnicy 90 i 110 mm na długości ponad 4 km oraz wykonanie 154 przyłączy.

Po ostatnich dwóch meczach piłki nożnej, rozegranych pomiędzy Rudy Rysiem i Strzelcami Wielkimi oraz Niedzieliskami i Rylową przyszedł czas na podsumowanie zmagań piłkarskich i ostateczne wyniki tej konkurencji.

Tabela miejsc w turnieju piłki nożnej :
1. Niedzieliska (10 pkt)
2. Rudy Rysie (8 pkt)
3. Rylowa (6 pkt)
4. Strzelce Wielkie (4 pkt)

Bieg w workach stał się uwieńczeniem rywalizacji drużynowej…

Bieg w workach.
W tej dość specyficznej dyscyplinie uczestniczyło trzy drużyny Rudy Rysie, Niedzieliska i Rylowa. W biegu brało udział po sześciu zawodników, którzy mieli za zadanie biec równocześnie w trzech razem spiętych workach, omijając przeszkody następnie przekazać worki kolejnej trójce. Tu liczył się jak najkrótszy czas w pokonaniu trasy.
Tabela wyników:
1. Niedzieliska (10 pkt)
2. Rudy Rysie (8 pkt)
3. Rylowa (6 pkt)
4. Strzelce Wielkie (0 pkt)

Podsumowanie Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Szczurowa.
Klasyfikacja generalna:
1. LKS „KORONA” Niedzieliska (30 pkt)
2. LKS „ANDALUZJA” Rudy Rysie (24 pkt)
3. LKS „RYLOVIA” Rylowa (18 pkt)
4. Strzelce Wielkie (8 pkt)

W zawodach piłki nożnej i klasyfikacji generalnej drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi. W biegu w workach drużyny otrzymały medale.
Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Szczurowa P. Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy – P. Kazimierz Tyrcha, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy i Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu – P. Stanisława Klisiewicz.

Na zakończenie festynu została przewidziana jeszcze jedna konkurencja a mianowicie wyścig rowerowy kumotrów i kumoterek.
Najpierw kobiety miały do pokonania dwa okrążenia wokół boiska sportowego. Po bardzo zaciętej walce o miejsca na podium ostatecznie wygrywa P. Mariola Hanek, drugie miejsce zajmuje P. Krystyna Król, zaś trzecie P. Elżbieta Wróbel.

Przyszedł czas na mężczyzn, siedmiu zawodników do pokonania miało aż trzy okrążenia wokół boiska. Przy głośnym dopingu publiczności wygrał P. Jan Giza, drugie miejsce zajął P. Jan Gruszka, a trzecie P. Jan Ślusarz.
Wszyscy zawodnicy mieszczący się na podium otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

W trakcie imprezy zostały zorganizowane konkurencje dla najmłodszych przygotowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Niedzieliskach, była także udostępniona bezpłatnie zjeżdżalnia, nie zabrakło też bufetu obficie zaopatrzonego w napoje chłodzące i kiełbasę z grilla, którym zajęły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Niedzielisk.
Serdecznie dziękujemy współorganizatorom LKS „Korona” Niedzieliska, Sołectwu Niedzieliska, Sołtysowi P. Kazimierzowi Wróbel, Kołu Gospodyń w Niedzieliskach za zaangażowanie zarówno w przygotowania przed, jak i w trakcie imprezy.

 

Gminne Centrum Kultury w Szczurowej