Don't Miss
Home » Wiadomości » Finansowy finał remontu

Finansowy finał remontu

finansowy-final-remontuPrawie 390 tys. zł w ramach dofinansowania do zakończonych niedawno prac konserwatorskich otrzymała parafia w Dębnie. Oznacza to, że parafia wywiązała się ze wszystkich obowiązków wynikających z umowy podpisanej w tej sprawie.

Przypomnijmy, że parafia starała się o uzyskanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (działanie „Odnowa i rozwój wsi”). Wniosek został zaakceptowany i podjęto decyzję o przyznaniu wsparcia pozwalającego pokryć większość kosztów remontu dachu. Pieniądze miały zostać wypłacone po sfinalizowaniu prac zgodnie z uzgodnionym projektem i kosztorysem.

Po zakończeniu prac jesienią ubiegłego roku parafia przygotowała niezbędną dokumentację i zwróciła się z wnioskiem o wypłacenie dofinansowania. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku otrzymała informację z Urzędu Małopolskiego w Krakowie, że zapadła decyzja o wypłaceniu pieniędzy przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co oznacza, że sprawozdanie z realizacji prac nie budzi zastrzeżeń. W ślad za ta informacją parafia otrzymała także dofinansowanie w uzgodnionej wysokości.

Jak już informowaliśmy wykonane prace objęły remont dachu, który od dawna przeciekał grożąc niszczeniem substancji zabytkowego obiektu.

ug