Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik: Bezpłatna mammografia / 29 marca

Gnojnik: Bezpłatna mammografia / 29 marca

Już pod koniec marca kolejna okazja na nadania mammograficzne wykonywane objazdowo w “mammobusie” – to bardzo dobra wiadomość – tym razem dla mieszkanek Gminy Gnojnik.

Mammografia – skorzystaj, bo warto! Mammografia jest szansą na wczesne wykrycie raka piersi oraz innych nieprawidłowości. Powinna być wykonywane regularnie przez kobiety po 40 roku życia. Pacjentka sama powinna upominać się po skierowanie na mammografię u swojego ginekologa.

Mammografia jest bardzo prostym i dość szybkim badaniem, które nie zajmie dużo czasu, a za to może dać naprawdę wiele. Dzięki badaniom można wykryć komórki rakowe w piersi nawet w początkowej fazie, kiedy leczenie jest najskuteczniejsze. Im wcześniejsza diagnoza – tym większe szanse na wygranie walki z tą straszną chorobą. Są to poważne sprawy, o które warto zadbać wcześniej.

Mammobus czekać będzie 29 marca br. na parkingu przy Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 12 633 02 18 lub 503 777 651.

Z badań mogą skorzystać panie urodzone w latach 1948-1967, czyli w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy z takich badań nie korzystały. 

Badania realizuje Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa. Centrum Medyczne Maszachaba dysponuje kilkoma pojazdami typu mammobus specjalnie przystosowanymi do wykonywania badań mammograficznych. Mammobusy pracują głównie przy realizacji programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

IB/ maszachaba.com.pl/