Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik / Minister Adamczyk o utrudnieniach przy projektowaniu „Sądeczanki”

Gnojnik / Minister Adamczyk o utrudnieniach przy projektowaniu „Sądeczanki”

1 mld 475 mln zł. – tyle zabezpieczono w budżecie państwa na budowę drogi krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz tzw. Sądeczanki. Strona rządowa jest zdeterminowany aby budować tę inwestycję.

W sobotę 29 września 2018 r. podczas briefingu prasowego w Gnojniku Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk potwierdził, że szybkość realizacji tej inwestycji – wybór wariantu zależy od dobrej współpracy rządu z samorządami przez które przebiegać ma Sądeczanka. Minister apelował o porozumienie samorządów w sprawie budowy tej strategicznej dla całego regionu drogi. Trasa ma szansę przyspieszyć i uczynić bezpieczniejszą podróż z Nowego Sącza do węzła autostradowego w Brzesku. Pomimo zabezpieczenia środków – przygotowania do inwestycji utknęły w martwym punkcie z powodu protestów mieszkańców odnośnie planów przebiegu drogi. Jak zauważył w swoim wystąpieniu minister Adamczyk – firma opracowująca studium korytarzowe przygotowała aż 26 propozycji przebiegu „Sądeczanki”. Minister dodał, że w gminie Gnojnik gdzie odbywała się konferencja doszło do sytuacji mało spotykanej, gdzie zdanie wójta i Rady Gminy są rozbieżne. Dalsze prace projektowe nie moga ruszyć bez pełnej zgody społecznej. 

Podczas spotkania deklaracje poparcia  i chęć współpracy złożył Leszek Ząbkowski kandydat na wójta Gnojnika, Iwona Mularczyk kandydatka na prezydenta Nowego Sącza, a także kandydaci PiS na wójtów Łososiny Dolnej-Tomasz Kosecki oraz wójta Korzennej-Wojciech Wideł.  

Wizyta Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka była częścią kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce. W tym dniu Brzesko odwiedził z kolei Minister Witold Bańka, który z kolei spotkał się z kandydatem PiS na burmistrza Brzeska – Sławomirem Paterem. 

Gnojnik. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk o „Sądeczance”: Są pieniądze na drogę, jest determinacja, ale nie ma zgody samorządów.Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 30 września 2018

Materiał video – zapis transmisji

Gnojnik. Briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 29 września 2018

 

IB

Fot. Maciej Mazur

 

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl