Don't Miss
Home » Wiadomości » Gotowanie z kulturą

Gotowanie z kulturą

Odbyły się czwarte i zarazem ostatnie warsztaty kulinarne pn. „Babskie Gotowanie” przygotowane w ramach projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Dla przypomnienia trzy wcześniejsze odbywały się w gminach: Radłów, Brzesko, Dębno. Zajęcia – jak sama nazwa wskazuje – dedykowane były dla grupy kobiet, pasjonatek sztuki kulinarnej. Wzięło w nich udział ponad 30 osób.

Podczas spotkania Rafał Lemiowski – doświadczony i zawodowy kucharz – przybliżył uczestniczkom tajniki przygotowywania potraw z wykorzystaniem grzybów. Kulinarna pomysłowość prowadzącego pozwoliła poznać ciekawe połączenia smaków. Łosoś w postaci przystawki z marynowanymi grzybkami, roladki z kurczakiem, które można serwować na ciepło, ale również doskonale sprawdza się na zimno, kaszotto – jako dodatek lub danie samo w sobie – to tylko niektóre zaprezentowane potrawy.

– Dzięki nowym umiejętnościom zdobytym na warsztatach kulinarnych uczestniczki będą mogły nieco odmienić domowe menu – mówi Katarzyna Żurek, instruktor GOK Borzęcin. W odpowiednim podaniu przygotowanych potraw pomoże niewątpliwe sztuka carvingu – rzeźbienie w owocach, którą z wielkim zainteresowaniem obserwowały zgromadzone na warsztatach panie.

Ostatnie spotkanie podsumowujące cykl warsztatów zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia br. w Warysiu. – Już dziś serdecznie zapraszamy nie tylko uczestniczki wszystkich czterech warsztatów, ale i nowe osoby – zachęca Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Zadanie realizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie w ramach projektu pn.: „Edukacja regionalna szansą na lepszy rozwój i promocję produktu lokalnego Przedgórza” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

https://www.facebook.com/informatorbrzeski/videos/1734638129916421/


(p)