Don't Miss
Home » Sport » III Turniej szachowy w Szczepanowie – już za nami

III Turniej szachowy w Szczepanowie – już za nami

W niedzielę 30. września w sali konferencyjnej Domu Parafialnego w Szczepanowie odbył się III Otwarty Turniej Szachowy „O statuetkę Św. Stanisława”. Turniej organizowany był przy okazji odpustu parafialnego, który odbywa sie na pamiatkę przeniesienia relikwii św. Stanisława.

W zmaganiach, które trwały od 10.00 do 14.00 najlepszym zawodnikiem okazał uczestnik dwóch poprzednich turniejów oraz najstarszy gracz pan Ryszard Jękot.
W klasyfikacji seniorów wyprzedził Mariusza Urbańskiego, trzecie miejsce zajął Tomasz Rataj. W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął Paweł Lechowicz, drugie Wojciech Urbański, a trzecie Stanisław Olczak.

Na zwycięzców i uczestników Turnieju czekały puchary, dyplomy i nagrody związane z osobą św. Stanisława BM. Wręczali je ks. prałat Władysław Pasiut, zastępca Burmistrza Jerzy Tyrkiel oraz prezes LKS „Iskra” Piotr Olczak.

Zawody „O statuetkę Św. Stanisława” zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund w tempie 15 minut na partię. Kojarzenia par dokonywano za pomocą programu komputerowego. W trakcie turnieju obowiązywały przepisy Kodeksu Szachowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów – Wiktor Łęczek.

Klub Sportowy LKS „Iska” Szczepanów dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację Turnieju – a w szczególności: – ks. prałatowi Władysławowi Pasiutowi – za wsparcie organizacyjne oraz honorowy patronat,
– Burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród,
– radnemu powiatowemu Tomaszowi Latosze za ufundowanie nagród
– radnemu miejskiemu Krzysztofowi Boguszowi za wsparcie promocyjne i organizacyjne
– Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród – wszystkim osobom zaangażowanym w organizację za życzliwość i pomoc.

Serdecznie dziękujemy!

Tuż po turnieju miało miejsce spotkanie piłkarskie Klubu Iskra Szczepanów w ramach rozgrywek B klasowych, Iskra pokonała Grom Sufczyn 8:0, a całe spotkanie zagrał wspomniany wyżej Mariusz Urbański.