Don't Miss
Home » Wiadomości » Inicjatywy pracowników Browaru Okocim już po raz czwarty wspierają społeczność Brzeska i okolic

Inicjatywy pracowników Browaru Okocim już po raz czwarty wspierają społeczność Brzeska i okolic

Pracownicy brzeskiego Browaru Okocim po raz czwarty realizowali program grantowy Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy, którego celem jest wspieranie społeczności lokalnych wokół trzech browarów i biura firmy. W tegoroczną edycję programu zaangażowało się 24 wolontariuszy z Okocimia, którzy zrealizowali 3 autorskie projekty, przepracowując łącznie 267 godzin. 

Pracownicy Browaru Okocim w tym roku postanowili szczególnie zadbać o przestrzeń publiczną. Dzięki grantom, otrzymanym w ramach programu InicJaTyWy, wolontariusze uporządkowali teren przy Remizie OSP w Mokrzyskach i zorganizowali akcję odmulenia i regulacji stawu oraz nasadzenia krzewów ozdobnych. Zbudowali też palenisko z rusztem i zakupili drewno na stoły i ławki.  W ramach drugiego projektu pracownicy przeprowadzili renowację budynku i rewitalizację terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku oraz stworzyli nową stronę internetową i funpage Stowarzyszenia. Trzeci projekt polegał na wykonaniu nowej podłogi w amfiteatrze w Łoniowej i zaangażowaniu w wydarzenia i imprezy dla mieszkańców, m.in. w akcję krwiodawstwa i działania edukacyjne nt. trzeźwości na drodze.

Jestem przekonany, że wszystkie projekty, zrealizowane przez wolontariuszy z Okocimia, będą znakomicie służyły lokalnym społecznościom. Osobiście, miałem przyjemność i satysfakcję prowadzić projekt grantowy dotyczący rewitalizacji siedziby i terenu wokół Stowarzyszenia Miłośników Browaru. Chcemy, aby w tym miejscu – szczególnie w okresie letnim – odbywały się spotkania zarówno dla pracowników browaru, jak i dla wszystkim chętnym – mówi Marian Śmietana, Kierownik Stacji Uzdatniania Wody w Browarze Okocim.

 InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację zielonych terenów oraz stwarzanie warunków zachęcających do uprawiania sportu i rekreacji. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania lokalne, obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

Program świetnie działa i rozwija się dzięki zaangażowaniu pracowników. To oni najlepiej znają potrzeby społeczności w miejscach, gdzie funkcjonują nasze browary – mówi Jagoda Jastrzębska, odpowiedzialna za CSR w Carlsberg Polska. Dzięki temu, możemy odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców Brzeska i okolic i skutecznie ich wspierać.

Program InicJaTyWy wystartował w 2014 roku i w ciągu czterech lat Carlsberg Polska przekazał na realizację projektów wolontariuszy blisko 300 tys. zł.
W czterech edycjach programu wzięło udział 245 pracowników firmy, którzy przepracowali społecznie 2285 godzin i zrealizowali 36 projektów. W czwartej, ostatniej edycji programu wzięło udział 66 pracowników Carlsberg Polska, którzy we współpracy z lokalnymi organizacjami, instytucjami i samorządem przepracowali ponad 820 godzin i zrealizowali 10 projektów.

IB