Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jadowniki / Interwencja w sprawie obraźliwego graffiti

Jadowniki / Interwencja w sprawie obraźliwego graffiti

Na jezdni na ulicy Podgórskiej w Jadownikach pojawiły się aż cztery hejterskie wpisy pod adresem jednego z mieszkańców. Osoba poszkodowana w tej sprawie nie kryje swojego oburzenia. Poirytowani tym faktem są również mieszkańcy okolicznych domów, którym nie podoba się tego typu zachowanie.  Otwartym pytaniem jest kto poniesie koszty właściwego usunięcia napisu, tak aby efekt nie stanowił zagrożenia dla kierowców. Ulica Podgórska to ruchliwa droga powiatowa, którą poruszają się setki samochodów dziennie.

Wg polskiego prawa niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Rzadko kiedy nielegalne malowidła kwalifikują się na wykroczenie, ponieważ koszt usunięcia takich napisów jest bardzo duży. 

Wg osób z branży zajmującej się drogownictwem – koszt szlifowania nawierzchni, aby w trwały i bezpieczny sposób usunąć szpecący napis może wynosić około 6-8 tysięcy złotych, jednak w takim przypadku może nastąpić uszkodzenie nawierzchni, co będzie wiązało się z jeszcze większymi kosztami. Zlecenie takiego zadania należy do zarządcy drogi. Z zapytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Powiatowych, któremu podlega ul. Podgórska w Jadownikach. O odpowiedzi poinformujemy niezwłocznie.

O sprawie poinformowaliśmy również Policję.  Mamy nadzieję, że uda się wykryć sprawcę.

IB