Don't Miss
Home » Wiadomości » Jadowniki / Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 10 marca – niedziela

Jadowniki / Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych / 10 marca – niedziela

Po raz kolejny mieszkańcy Jadownik i regionu uczcili  pamięć żołnierzy konspiracji niepodległościowej. W niedzielę 4 marca 2019 r. kilkaset osób pobiegło w Biegu „Tropem Wilczym”, a z kolei w najbliższą niedzielę 10 marca odbędą się uroczystości patriotyczne o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Jadownikach. Wieczorne spotkanie rozpocznie się podniesieniem flagi państwowej na maszt przy Domu Ludowym i odśpiewaniem hymnu narodowego pod pomnikiem poległych za Ojczyznę. W dalszej części wieczoru zaplanowano wykład prof. Włodzimierza Bernackiego pt.: „Dlaczego wyklęci” i spektakl patriotyczny, słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierownictwem p. Elżbiety Szydłowskiej ze SP nr.2.

Organizatorami uroczystości są: Stowarzyszenie „Nasze Jadowniki”, Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Jadowniki, ZHP Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik. Partnerem organizacyjnym jest Urząd Miejski w Brzesku.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Cześć i Chwała Bohaterom!

PROGRAM:

17:00 – Skwer im. rtm. Witolda Pileckiego

– Uroczyste podniesienie flagi,
– Odśpiewanie hymnu państwowego,
– Złożenie kwiatów,

17:20 – Dom Ludowy w Jadownikach

– Montaż słowno-muzyczny chóru szkolnego pod kierunkiem Elżbiety Szydłowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach,

– Wykład prof. Włodzimierza Bernackiego pt: „Dlaczego Wyklęci”?

 

IB / Jarosław Sorys

 

 

Plakat