Don't Miss
Home » Sport » Jakub Kuryło mistrzem Polski

Jakub Kuryło mistrzem Polski

Złoty medal i tytuł indywidualnego mistrza Polski w kategorii junior młodszy na sezon 2018/19 wywalczył reprezentant Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Jakub Kuryło. Na rozgrywanych w Gostyniu zawodach Kuba, po grze  eliminacyjnej  był czwarty. Po pasjonującym pojedynku finałowym, w którym zbił 586 kręgli, wyprzedził konkurentów wygrywając złoto czterema kręglami.  Drugi złoty medal Jakub zdobył wraz z kolegami z Polonii 1912 Leszno w klasyfikacji drużynowej.  Wynik 567 zbitych kręgli z eliminacji w istotny sposób przyczynił się do drużynowego złota.

Drużyna Polonii 1912 Leszno, która nie mając pełnej obsady poprosiła o wypożyczenie Jakuba Kuryło  i wystąpiła w składzie Mateusz Kraczewski (587 kręgli), Jakub Kuryło (567 kręgli), Filip Łochowicz (561 kręgli) i Jakub Imbierowicz (505 kręgli).

Na zakończenie  mistrzostw z rąk prezesa Polskiego Związku Kręglarskiego Kuba dyplomu uznania za ustanowienie rekordu Polski (647 kręgli) w kategorii junior młodszy oraz powołania na rozgrywane przez kadrę narodową U-18 już niebawem mecze międzypaństwowe z Turyngią  i reprezentacją Czech.

Przy okazji warto wspomnieć, że Jakub Kuryło jest w historii brzeskiego kręglarstwa klasycznego jedynym zawodnikiem,  który zdobył dwa tytuły indywidualnego mistrza Polski. W 2016 roku w kategoriach młodzik i junior młodszy.

Kubie  gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne dobre starty.

brzesko.pl