Don't Miss
Home » Wiadomości » Jest śledztwo w sprawie uszkodzenia gazociągu

Jest śledztwo w sprawie uszkodzenia gazociągu

IMG_2752Policja bada okoliczności wypadku do którego doszło w Jurkowie. Podczas prac ziemnych koparka uszkodziła gazociąg. Na czas usuwania usterki ewakuowano mieszkańców z domów znajdujących się w pobliżu wycieku. Przez ponad godzinę wstrzymano ruch na drodze K75 Brzesko- Nowy Sącz.

Śledczy już zabezpieczyli wszystkie dokumenty związane z budową, podczas której doszło do wypadku. Policjanci przesłuchują także świadków zdarzenia. Sprawdzamy, czy gazociąg był dobrze oznakowany na mapach a także czy rura był zakopana na odpowiedniej głębokości. – mówi Jarosław Dudek z brzeskiej policji.

Koparka uszkodziła gazociąg podczas prac ziemnych. Wyciek paliwa był tak ogromny, że musiano ewakuować mieszkańców z okolicznych domów a także zamknąć krajową drogę K75.– Powstała duża chmura gazu. Ponieważ pogoda była słoneczna i bezwietrzna groziła eksplozja. – dodaje Piotr Słowiak z brzeskiej straży

Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Śledztwo toczy się w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla wielu osób.

RDN