Don't Miss
Home » Sport » Jesteśmy aktywni dla zdrowia i na 800 lat Gnojnika

Jesteśmy aktywni dla zdrowia i na 800 lat Gnojnika

IMAG0650Już za kilka dni, w najbliższą niedzielę 4 października w Gnojniku Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna” będzie gościć biegaczy i Nordic Walkerów a biegu Vesna Run czyli biegu Vesny, czy też może biegnij Vesno (jak kto woli). Bieg został zorganizowany na zakończenie bogatych obchodów 800 lokacji Gnojnika i kończy całoroczny projekt pod nazwą: Jesteśmy aktywni dla zdrowia i na 800 lat Gnojnika”

Na biegaczy czeka dystans 4 kilometrów. Nie jest to, co prawda, wielkie wyzwanie dla wytrawnych biegaczy, ale dystans został tak wybrany, aby mogli w biegu uczestniczyć również ci, którzy do tej pory nigdy w żadnym biegu jeszcze nie mieli odwagi startować. Cztery kilometry może pokonać każdy, choćby tak trochę po indiańsku (kto czytał kiedyś książki tak ogólnie mówiąc o Indianach, doskonale wie o czym mowa), czyli trochę biegiem, trochę szybkim marszem. Rekord świata nie musi być pobity, ważne żeby dystans pokonać.

Na wszystkich uczestników czeka na mecie pamiątkowy, kolekcjonerski ceramiczny medal, zaprojektowany na tę okazję i wypalony w specjalnym piecu. Ponieważ medal jest nie tylko nagrodą za udział w biegu, ale jest również pamiątką związaną z 800 rocznicą lokacji Gnojnika, jest więc naprawdę imponujący. Jego wielkość przypomina porządną tabliczkę czekolady i w kolekcji każdego uczestnika nie pozostanie niezauważony

IMAG0649Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, otrzymają dodatkowo jeszcze po jednym medalu, tym razem kolorystycznie dostosowanym do miejsca na podium. Natomiast zwycięzcy w kategorii Open, czyli najszybsze Strusie Pędziwiatry otrzymają ……koguta. Vesnański Kogut czeka na najszybszą biegaczkę i biegacza. Kogut to symbol Vesny – słowiańskiej bogini wiosny, młodości, miłości oraz piękna.

Równocześnie do startu biegaczy, wyruszy część aktywnych, którzy od tempa sprintera wolą spokojny spacer w rytmie nordic walking.

Po zakończeniu biegu, oraz przybyciu Nordic Walkerów, dla wszystkich uczestników i osób wspierających zorganizowany zostanie piknik.

Wśród innych atrakcji czekających na uczestników wydarzenia, niewątpliwie emocjonująca będzie loteria tombola, gdzie każdy będzie miał szansę wygrać atrakcyjny upominek. To i wiele innych emocji czeka na wszystkich gości już w niedzielę 4 października 2015 roku.

Regulamin i formularz zapisu do biegu znajduje się na stronie www.czasnachip.pl/2015/vesnarun.php

IB